Hárommal kapott ki az FK Csíkszereda farmcsapata, kizárás lesz a csoportjában

Székely Sport 2023. március 18., 19:48 utolsó módosítás: 2023. március 18., 19:50

Három gólos vereséget szenvedett az FK Csíkszereda II. csapata szombaton Suceava megyében: a labdarúgó 3. Liga 17. fordulójában 4–1-re kapott ki a Șomuz Fălticeni együttesétől. Az 1. csoportból meg nem jelenések miatt ki fogják zárni a Dante Botoșani-t.

Nem játszott alárendelt szerepet a székelyföldi fiatal gárda, de sokat hibázott a védelemben. Korábbi felvétel Fotó: Veres Nándor

Fălticeni-ben egy gyors ellentámadás végén már az első percben betaláltak a hazaiak, erre azonban a harmadik percben Jelena Richárd válaszolni tudott, amikor a tizenhatoson belülről egy visszapattanó labdát a felső léc alá bombázott.

Szünetben 1–1 volt az állás, azonban a második játékrész elején a házigazdák kihasználták a vendégek védekezési hibáit és három gólt lőttek. A folytatásban nem játszott alárendelt szerepet a székelyföldi fiatal gárda, gólt azonban nem sikerült lőnie.

Ebből a csoportból ki fogják zárni a Dane Botoșani együttesét, amely egymást követően második alkalommal nem jelent meg. A Dante csapatától korábban tíz pontot már levont a Román Labdarúgó-szövetség (FRF) fegyelmi bizottsága.

Labdarúgó 3. Liga, 1. csoport, 17. forduló:

Șomuz Fălticeni–FK Csíkszereda II. csapata 4–1 (1–1).

Gólszerzők: Alexandru Savin (1.), Vasile Dănilă (47.), Andrei Merticariu (50.) és Pascal Bolu (65.), illetve Jelena Richárd (3.).
Șomuz Fălticeni: Ionuț Puianu – Eduard Ciobanu (Emanuel Pascu, 71.), Daniel Bejenar (Pascal Bolu, a szünetben), Georgița Popovici (Vasile Maganu, a szünetben), Emmanuel Asibey, Andrei Alecsandru, George Cîrstean, Vasile Dănila (Emanuel Pascu, 80.) Vasile, Andrei Metricariu, AndreiPintilei, Alexandru Savin (Ciprian Maxim, 71.) Vezetőedző: Dumitru Hreamătă.
FK Csíkszereda: Lukács Dániel – Szin Ferenc, Vereguț Dániel, Sütő Zalán, Göndör Alex Valentin (Boné Márk, 70.), Balázs Lajos Norbert (Dencsák Kristóf, 70.), Csiszér Balázs, Bujdosó Szilárd, Sebestyén Botond (Birtalan Tamás, 53.), Jelena Richárd, Suciu Toni (Nagy Botond, 85.) Vezetőedző: Demény Norbert.
Játékvezetők: Andrei Apreutesei (Iași), Theodora Alexandra Apostu és Claudiu Lucaci (mindketten Bákó).
Megfigyelők: Ilie Andrici (Cervicești) és Petru Meterciuc (Târgu Neamț).