Bátran, támadó szellemben léptek pályára az OSK fiataljai, azonban ez még nem volt elegendő, az első félidőben csak szögletekig jutottak, illetve néhány távoli próbálkozást jegyezhettünk. A találkozó első helyzeteit a vendégek dolgozták ki, amikor egy szöglet után Șandru fejelt kapu fölé, majd Enache megpattanó lövését védte Gedő.
A kihagyott lehetőségek után a Prahova megyeiek a 28. percben aztán megszerezték a vezető találatot is. Ekkor Nițescu futott el a baloldalon, lövését elsőre még blokkolta egy védő, de a labda visszapattant hozzá, és közelről a hálóba gurított (0–1). Alig öt perccel később egy szépségdíjas góllal duplázta meg előnyét a vendégcsapat, Șerban lapos beadására Lambru érkezett, és sarokkal továbbította a kapuba a játékszert (0–2).
Szünet után sem hiányzott az akarat a piros-fehérek játékából, de azzal, hogy a gólszerzés reményében kitámadtak, több lehetőséget adtak a vendégeknek az ellentámadásokra. Egy ilyen kontra nyomán Lambru tette próbára Gedőt, aki bravúrral védett, az 58. percben azonban már kiszolgáltatott helyzetbe került, amikor Lambru ezúttal az előkészítő szerepében hozta helyzetbe Enachet, aki egy jól helyezett lövéssel háromra növelte a különbséget (0–3).
Négy perc elteltével Valentin Suciu tanítványainak összejött a szépítés, Ilie egy hosszan előreívelt labdát fejelt Grigore elé, aki nem hibázott (1–3). A folytatásban még kimaradt egy vendéglehetőség, majd szintén Grigore lábán volt az újabb találat, kísérlete azonban kevéssel elkerülte Bălănică kapuját. A hosszabbítás perceiben még Toma hagyott ki egy ajtó-ablak helyzetet, amikor már a kapuson is túljutott, lövése azonban elakadt egy gólvonalon álló védőben.
Bár a Sepsi OSK csikócsapata küzdeni tudásból jól vizsgázott, a tapasztaltabb játékosokat felvonultató vendégek megérdemelten győztek, a háromszékiek pedig az elhullatott pontok visszaszerzésére Székelyudvarhelyen tehetnek kísérletet jövő héten.
| 2022. 10. 15. 15:00 | Kézdivásárhelyi SE KSE | Brassói SR Municipal Brassói SR | 1-4 |
| 2022. 10. 15. 15:00 | Zernyesti Olimpic Zernyest | CS Păulești Păulești | 1-2 |
| 2022. 10. 15. 15:00 | CSO Plopeni CSO Plopeni | Barcarozsnyói Olimpic Cetate Barcarozsnyó | 2-0 |
| 2022. 10. 15. 15:00 | Brassói Kids Tâmpa Brassói Kids | Székelyudvarhelyi FC SZFC | 1-4 |
| 2022. 10. 15. 15:00 | Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK II. Sepsi OSK II. | CS Blejoi CS Blejoi | 1-3 |
## | CsCs | MM | GyGy | DD | VV | GkGk | PP |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | CSO Plopeni CSO Plopeni | 8 | 7 | 1 | 0 | 12-2 | 22 |
2 | CS Blejoi CS Blejoi | 8 | 6 | 2 | 0 | 20-4 | 20 |
3 | Brassói SR Municipal Brassói SR | 8 | 4 | 1 | 3 | 12-10 | 13 |
4 | Barcarozsnyói Olimpic Cetate Barcarozsnyó | 8 | 3 | 2 | 3 | 13-11 | 11 |
5 | CS Păulești Păulești | 8 | 3 | 2 | 3 | 8-12 | 11 |
6 | Brassói Kids Tâmpa Brassói Kids | 8 | 3 | 1 | 4 | 9-14 | 10 |
7 | Székelyudvarhelyi FC SZFC | 8 | 3 | 0 | 5 | 13-10 | 9 |
8 | Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK II. Sepsi OSK II. | 8 | 2 | 2 | 4 | 9-11 | 8 |
9 | Kézdivásárhelyi SE KSE | 8 | 1 | 2 | 5 | 5-18 | 5 |
10 | Zernyesti Olimpic Zernyest | 8 | 1 | 1 | 6 | 11-20 | 4 |
Rövidre sikerült Niczuly Rajmund magyarországi kalandja: a Cigánd SE néhány hónap után közös megegyezéssel felbontotta a székelyföldi kapus szerződését. A 21 éves hálóőr új csapatot keres.
Romániát 29 sportoló fogja képviseli a 2026-os téli olimpiai játékokon, amelyeket február 6. és 22. között rendeznek meg Olaszországban. A küldöttség összetételét csütörtökön délben hagyták jóvá.
Vizsgálatra érkezett a csíkszeredai kórházba az a hölgy, aki kedd reggel rosszul lett az intézmény parkolójának bejáratánál, majd a helyszínen életét vesztette. Az eset során az autója irányíthatatlanná vált, több jármű is megrongálódott.
A Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) jókora előnnyel áll az élen a pártok versenyében – derül ki a legfrissebb közvélemény-kutatásból.
Románia az Egyesült Államok fontos partnere, de vannak olyan elvek, amelyektől nem tekinthetünk el, nevezetesen, hogy egy ország területe csak az adott nép akaratával kerülhet át egy másikhoz” – jelentette ki Oana Ţoiu román külügyminiszter.
A mentális nehézségek esetén a legrosszabb, ami történhet, ha valaki magára marad a problémájával – mondja dr. Kovács Réka Rozália pszichológus, a Sapientia EMTE adjunktusa.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!