Háromgólos hátrányból már nem tudott visszakapaszkodni a Sepsi OSK II.

Sánta Imre 2022. október 15., 19:35 utolsó módosítás: 2022. október 15., 19:39

A labdarúgó 3. Liga 8. fordulójában hazai pályán szenvedte el negyedik vereségét a Sepsi OSK II. A vendég CS Blejoi a szünetben már két góllal vezetett, majd a harmadik találatukat követően a háromszékiek erejéből csak a szépítésre futotta.

Fotó: Facebook/Sepsi OSK

Bátran, támadó szellemben léptek pályára az OSK fiataljai, azonban ez még nem volt elegendő, az első félidőben csak szögletekig jutottak, illetve néhány távoli próbálkozást jegyezhettünk. A találkozó első helyzeteit a vendégek dolgozták ki, amikor egy szöglet után Șandru fejelt kapu fölé, majd Enache megpattanó lövését védte Gedő.

A kihagyott lehetőségek után a Prahova megyeiek a 28. percben aztán megszerezték a vezető találatot is. Ekkor Nițescu futott el a baloldalon, lövését elsőre még blokkolta egy védő, de a labda visszapattant hozzá, és közelről a hálóba gurított (0–1). Alig öt perccel később egy szépségdíjas góllal duplázta meg előnyét a vendégcsapat, Șerban lapos beadására Lambru érkezett, és sarokkal továbbította a kapuba a játékszert (0–2).

Szünet után sem hiányzott az akarat a piros-fehérek játékából, de azzal, hogy a gólszerzés reményében kitámadtak, több lehetőséget adtak a vendégeknek az ellentámadásokra. Egy ilyen kontra nyomán Lambru tette próbára Gedőt, aki bravúrral védett, az 58. percben azonban már kiszolgáltatott helyzetbe került, amikor Lambru ezúttal az előkészítő szerepében hozta helyzetbe Enachet, aki egy jól helyezett lövéssel háromra növelte a különbséget (0–3).

Négy perc elteltével Valentin Suciu tanítványainak összejött a szépítés, Ilie egy hosszan előreívelt labdát fejelt Grigore elé, aki nem hibázott (1–3). A folytatásban még kimaradt egy vendéglehetőség, majd szintén Grigore lábán volt az újabb találat, kísérlete azonban kevéssel elkerülte Bălănică kapuját. A hosszabbítás perceiben még Toma hagyott ki egy ajtó-ablak helyzetet, amikor már a kapuson is túljutott, lövése azonban elakadt egy gólvonalon álló védőben.

Bár a Sepsi OSK csikócsapata küzdeni tudásból jól vizsgázott, a tapasztaltabb játékosokat felvonultató vendégek megérdemelten győztek, a háromszékiek pedig az elhullatott pontok visszaszerzésére Székelyudvarhelyen tehetnek kísérletet jövő héten.