A második számú nemzetközi kupasorozatban, az Európa Ligában talpon maradt Vajdahunyadi Corvinul csütörtökön 20 órától Nagyszebenben a horvát ezüstérmes HNK Rijekával találkozik. A Román Kupa-győztes másodosztályú együttes az első körben meglepetésre kiejtette a magyarországi Paksi FC-t (összesítésben 4–2-vel jutottak tovább, miután 4–0-ra nyertek idegenben és 2–0-ra kikaptak hazai pályán), ezúttal viszont még nehezebb küldetés elé néznek, és óriási bravúrnak számítana, ha a jóval erősebb horvát vetélytársukat is búcsúztatnák.
A Konferencia Ligában megkezdi menetelését az előző román bajnoki szezon ezüstérmese, a Kolozsvári CFR és a harmadik helyezett Universitatea Craiova. Dan Petrescu gárdája abszolút favoritként várja a fehérorosz Nyeman Grodno elleni hazai első mérkőzést, amelyen jókora előnyt kellene szereznie ahhoz, hogy a továbbjutás szempontjából ne legyen gondja az idegenbeli visszavágón. Az oltyán csapatnak viszont nehezebb feladata lesz a szlovén Maribor otthonában a pozitív eredmény eléréséhez.
A magyarországi együttesek közül az Európa Ligából a KL-be kerülő Paks ismét házigazdaként kezd, a ciprusi AEK Larnaca ellen küzd a továbbjutásért, míg az esélyesebbnek vélt Fehérvár idegenben játszik az azeri Sumgajittal.
A harmadik számú sorozatban érdekelt harmadik magyar csapat, a Puskás Akadémia játék nélkül jutott tovább a következő körbe, mivel ellenfele, az ukrán Dnyipro-1 csődbe jutott, és nem tud kiállni a két találkozón, így a párharc mindkét meccsét 3–0-s végeredménnyel a felcsúti gárdának írják jóvá.
Nagyon úgy tűnik, hogy a bennmaradás kiharcolása után Ilyés Róbert nem folytatja az FK Csíkszereda kispadján, sajtóértesülések szerint a szezon végén távozik a csapattól.
Sorsdöntő mérkőzés előtt áll a Sepsi OSK, amely a Voluntari otthonában már ma este bebiztosíthatja visszajutását a Szuperligába. Ezúttal nem lesz ott a lelátón az igazoltan hiányzó Diószegi László klubelnök, aki közösségi oldalán üzent a szurkolóknak.
Székely János szombathelyi megyés püspök lesz a csíksomlyói pünkösdi búcsú szónoka. A szervezés már javában zajlik, az idei búcsú jelmondata pedig a keresztséget állítja középpontba.
„Ízlésromboló rángatózásnak” nevezte Tőkés László nyugalmazott református püspök, az Erdélyi Magyar Nemzeti Tanács (EMNT) elnöke Hegedűs Zsolt tiszás politikusnak, az egészségügyi miniszteri tisztség várományosának táncát.
Esélyesebb, hogy technokrata miniszterelnöke lesz Romániának, mint hogy valamely pártpolitikus – derül ki a Polymarket előrejelzési piac fogadásaiból.
Ro-Mánia a köbön! Ha valakinek van felesleges pénze, így dobhatja ki, avagy hogy nyert új értelmet a hazai szakkifejezés, miszerint viața bate filmul (az élet még a filmet is lekörözi).
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!