Az U19-esek számára a temesvári mérkőzés volt a főpróba a labdarúgó UEFA Ifjúsági Liga 1. fordulójának visszavágója előtt, amelyet szerdán vívnak Franciaországban, az Angers együttese ellen. Az első mérkőzésen a francia bajnok 2–0-ra nyert Csíkszeredában.
A felnőtt csapat után az FK U16-os együttese is 3–1-re nyert hazai pályán a Jászvásári Poli ellen az Elit Ligában. A mérkőzés elején és végén mutatott jó játékának köszönheti győzelmét az FK legfiatalabb akadémista csapata: 16 perc után 2–0-ra vezettek, azonban a második félidő elején szépített a moldvai alakulat. A hajrában a csíkiak kapusa, Simon bravúros mentései után Lázár állította be a végeredményt.
Elit Liga, 9. forduló, U16-os korosztály, 1. csoport, 9. forduló:
FK Csíkszereda–Jászvásári CSM Poli 3–1 (2–0)
Gólszerzők Lázár (12., 68.), László (16.), illetve Neamțu (59.).
U17-es korosztály, nyugati csoport:
Temesvári LPS–FK Csíkszereda 1–1 (1–1)
Gólszerzők Andreas (32.), illetve Orbán (2.).
U19-es korosztály, nyugati csoport:
Temesvári LPS–FK Csíkszereda 0–4 (0–4)
Gólszerzők El-Sawy (50.), Bârsan (88.), Bărăbaș (90+2.), Biró (90+3.).
A következő fordulóban az U16-os csapat szabadnapos lesz, majd október 30-án, az alapszakasz utolsó fordulójában a Bákói FC korosztályos csapatát fogadja. Az U17-esek és az U19-esek szombaton játszanak, hazai pályán a Temesvári Poli korosztályos együtteseit fogadják.
Jó hírt kapott az FK Csíkszereda a Szuperliga új idényének rajtja előtt: a Román Labdarúgó-szövetség sürgősségi bizottsága módosította a versenyszabályzatát, így a csíkiak a következő szezonban is saját stadionjukban rendezhetik hazai mérkőzéseiket.
Egy vereséget követően győzelemmel folytatta felkészülését a Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK. A bulgáriai Banskóban edzőtáborozó háromszéki együttes 1–0-ra múlta felül a koszovói bajnok FC Dritát, a győztes gólt Cosmin Matei szerezte büntetőből.
Két sárga jelzésű figyelmeztetést adott ki hétfőn az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) viharos időjárás, erős szél és jelentős mennyiségű csapadék miatt az ország több megyéjére. A riasztások kedden és szerdán lesznek érvényben.
Kevesebb mint két év alatt megduplázódott a már nyugdíjba vonultaknak vagy az elhunyt tagok örököseinek kifizetett átlagos összeg, amely a romániai nyugdíjrendszer második, magánkezelésben lévő pillérén keresztül érkezik a kedvezményezettekhez.
A jelenlegi 4050 lejről július elsejétől havi 4325 lejre nő a bruttó minimálbér, ami nettóban 125 lejes bérnövekedést jelent. A minimálbér megemelése 1 759 027 alkalmazottat érint.
És mi lenne, ha ki-ki kénye-kedve szerint oszlathatna fel neki nem tetsző pártokat?
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!