Három piros lapot kaptak, levonultak a pályáról

Horváth Bálint Ottó 2022. október 24., 11:40 utolsó módosítás: 2022. október 24., 12:00

Botrányos vége lett az Erdőszentgyörgy és Marosoroszfalu közötti mérkőzésnek a Maros megyei labdarúgó 4. Liga elitcsoportjának múlt hétvégi 8. fordulójában.

Nem bírták elviselni a kiállításokat a marosoroszfalui játékosok Fotó: Facebook/Kis-Küküllő Sportegyesület

A kiegyenlített erdőszentgyörgyi mérkőzés a 67. percben 0–0-s állásnál szakadt félbe, amikor a vendég marosoroszfalui csapat levonult a pályáról, így fejezve ki tiltakozását az ellen, hogy a játékosai közül hárman is piros lapot kaptak. A sportszerűtlen viselkedés miatt Marosoroszfalu zöld asztalnál 3–0-ra el fogja veszíteni a találkozót.

A forduló összes többi meccsén rendkívül szoros eredmények születtek. Az azonos pontszámmal élen álló Radnóti SK-nak és a Marosvásárhelyi ASA-nak is keményen meg kellett dolgoznia a három pontért, a radnótiak Nyárádszereda vendégeként, a vásárhelyiek hazai pályán Dános ellen nyertek. A dobogó harmadik helyére a Marosvásárhelyi Atletic lépett fel, kihasználva az Academica Transilvania újabb botlását.

4. Liga, klasszikus csoport, 7. forduló: Alsóidecs–Gerendkeresztúr 6–1, Harasztkerék–Gernyeszeg 2–0, Kerelőszentpál–Mezőpagocsa 2–2, Mezőzáh–Magyaró 2–1, Hadrév–Karácsonyfalva 0–4, Görgénysóakna–Mezőgerebenes 0–1.
Az élmezőny: 1. Mezőpagocsa 16, 2. Mezőgerebenes 16, 3. Karácsonyfalva 16.

6. Liga, Maros megye, 6. forduló: Somosd–Jedd 3–2, Csittszentiván–Cintos 7–3, Harangláb–Magyarsáros 2–1, Nyárádmagyarós–Egrestő 1–2, Nyárádgálfalva–Sáromberke 3–1.
Az élmezőny: 1. Egrestő 13, 2. Somosd 12, 3. Magyarsáros 12.