A kiegyenlített erdőszentgyörgyi mérkőzés a 67. percben 0–0-s állásnál szakadt félbe, amikor a vendég marosoroszfalui csapat levonult a pályáról, így fejezve ki tiltakozását az ellen, hogy a játékosai közül hárman is piros lapot kaptak. A sportszerűtlen viselkedés miatt Marosoroszfalu zöld asztalnál 3–0-ra el fogja veszíteni a találkozót.
A forduló összes többi meccsén rendkívül szoros eredmények születtek. Az azonos pontszámmal élen álló Radnóti SK-nak és a Marosvásárhelyi ASA-nak is keményen meg kellett dolgoznia a három pontért, a radnótiak Nyárádszereda vendégeként, a vásárhelyiek hazai pályán Dános ellen nyertek. A dobogó harmadik helyére a Marosvásárhelyi Atletic lépett fel, kihasználva az Academica Transilvania újabb botlását.
## | CsCs | MM | GyGy | DD | VV | GkGk | PP |
|---|
4. Liga, klasszikus csoport, 7. forduló: Alsóidecs–Gerendkeresztúr 6–1, Harasztkerék–Gernyeszeg 2–0, Kerelőszentpál–Mezőpagocsa 2–2, Mezőzáh–Magyaró 2–1, Hadrév–Karácsonyfalva 0–4, Görgénysóakna–Mezőgerebenes 0–1.
Az élmezőny: 1. Mezőpagocsa 16, 2. Mezőgerebenes 16, 3. Karácsonyfalva 16.
6. Liga, Maros megye, 6. forduló: Somosd–Jedd 3–2, Csittszentiván–Cintos 7–3, Harangláb–Magyarsáros 2–1, Nyárádmagyarós–Egrestő 1–2, Nyárádgálfalva–Sáromberke 3–1.
Az élmezőny: 1. Egrestő 13, 2. Somosd 12, 3. Magyarsáros 12.
Pont került Anderson Ceará hosszú ideje húzódó átigazolási történetének végére: a brazil labdarúgó az egyiptomi National Bank of Egypt SC játékosa lett. Az átigazolás részleteiről Rédai Attila, az FK Csíkszereda sajtófőnöke számolt be a Székely Sportnak.
A sok helyzetet hozó első felvonást követően a Sepsi OSK uralta a második játékrészt a labdarúgó Szuperliga 5. fordulójának székely derbijén. Az FK Csíkszereda megszerezte első pontját.
Lehűl az idő hétfő estétől, kedden pedig sok helyen lehet esőre, viharokra számítani – közölték a meteorológusok.
Nem folytatja pártpolitikai szerepvállalását, sem a Romániai Magyar Egységpárt (RMEP) létrehozását Kátai István, az első erdélyi Tisza-sziget alapítója. Ezt ő maga jelentette be vasárnap egy, a Facebook-oldalán közzétett bejegyzésben.
Oláhszentgyörgy nagy múltú fürdőváros, egykori szállodái azonban vagy bezártak, vagy csak részben működnek. A helyi önkormányzat közberuházásokban látja az újjáéledés lehetőségét: korszerű gyógykezelő központot és wellnesskomplexumot hoznának létre.
Egyre több kolozsvári polgárnak szúrja a szemét a Sétatéren immár tizenegyedszerre megszervezett gigafesztivál. Pedig minden remek lenne, ha a városvezetés betartatná a fesztiválos magánvállalkozókkal a minimális szabályokat.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!