A spanyol Marca értesülései szerint a döntésbe mind a két – a dél-amerikai és az európai – pályázat is beleegyezett, így 2030-ban történelmi világbajnokságot láthatunk – derül ki már a Nemzetközi Labdarúgó-szövetség (FIFA) beszámolójából.
1930-ban az első futball-vb-t Dél-Amerikában játszották, így ennek tiszteletére három dél-amerikai csapat, Argentína, Uruguay és Paraguay is hazai pályán játszhatja nyitómeccsét, a találkozókat követően pedig Európa és Afrika felé veszik az irányt a válogatottak, hiszen a verseny további részében Spanyolországban, Portugáliában és Marokkóban folynak a küzdelmek.
Az egyezségben az is szerepel, hogy 2034-ben Óceánia vagy Ázsia rendezheti a vb-t, erre a legnagyobb esélyes az idén nyáron a futballéletet alaposan megkavaró Szaúd-Arábia lehet, akik már 2030-ra is pályáztak, azonban pár hete kiszálltak a versenyből.
Négy erdélyi együttes lesz érdekelt a közös magyar-román jégkorong-bajnokság, az Erste Liga új idényben, miután a Háromszéki Ágyúsok is csatlakoztak a mezőnyhöz. A lebonyolítás érdemben nem változik.
A Sepsi OSK stadionjában rendezi meg a Kolozsvári U a soron következő hazai európai kupamérkőzését. A kincses város klubvezetése hivatalosan is bejelentette, hogy az Untold fesztivál miatt kénytelen költözni.
Egy huszonkét éves juhász holttestét találták meg a Málnáshoz közeli erdőben hétfőn délben. Az ügyben az ügyészség felügyeletével folyik a nyomozás.
Nem rendezik meg idén a Közösségi Párbeszéd Tábort, amelyet a tavalyi induláskor a szervezők a Tusványos egyfajta alternatívájaként, ugyanakkor nem ellenrendezvényként hirdettek meg.
A magyar Országgyűlés 139 igen szavazattal, 6 nem ellenében, tartózkodás nélkül elfogadta az Alaptörvény 17. módosítását. A szavazást követően a Tisza Párt parlamenti frakciója és a kormány tagjai felállva tapsoltak.
Hárman nyitottak tüzet egy lakóház udvarán tartózkodókra, rendőrség szerint bérgyilkossági kísérlet történt. Újra friss levegőt szívhat Nagybánya egykori polgármestere, Cătălin Cherecheș.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!