Három forduló után is nyeretlen a Sepsi OSK II.

Sánta Imre 2022. szeptember 10., 21:17 utolsó módosítás: 2022. szeptember 10., 21:21

A második félidő elején vezetést szerzett a Sepsi OSK fiókcsapata, előnyét azonban nem tudta megtartani a CS Păulești elleni hazai mérkőzésen, a véghajrában egyenlítettek a vendégek, így a két csapat megosztozott a pontokon.

Nem tudták megőrizni az előnyt a háromszékiek. Korábbi felvétel Fotó: Erdély Bálint Előd

Lendületesen kezdtek a piros-fehérek, és a találkozó első részében több lehetőséget is kidolgoztak, előbb Grigore lövése zúgott el a felső léc fölött, majd egy látványos egyéni akció végén Gyulai sem járt nagyobb sikerrel.

A vendégek először a 18. percben veszélyeztettek, de szinte azonnal jött a válasz a túloldalon, amikor Șerban jó helyzetből mellé gurított, majd Nistor életerős lövése találta telibe az ellenfél kapusát.

Az első félidő felénél azonban elfogyott Suciu Valentin tanítványainak a puskapora, a folytatásban többnyire a mezőnyben pattogott a labda.

Szünet után viszont ismét összekapták magukat a háromszékiek, a 47. percben Nistor Ákos kapott egy remek passzot a tizenhatoson belül, és miután egy lövőcsellel elfektette Dumitrut, az üres kapuba helyezte a labdát (1–0).

A vezető találat megszerzése után alig egy perccel Nistor ezúttal az előkészítő szerepét vállalta magára, indításával Șerban törhetett egyedül kapura, de csak a hálóőrt találta el. A folytatásban is a szentgyörgyi fiatalok irányították a játékot, és bár Rența, Uja és Șerban is megduplázhatták volna az előnyt, a helyzetek rendre kimaradtak.

Ahogyan az történni szokott, a 86. percben egy előrevágott labdát elnézett az OSK védelme, Gedő is rosszul jött ki a kapujából, Dumitrașcu pedig élt a tálcán kínált lehetőséggel, és egyenlített (1–1).

A szentgyörgyi fiatalok még ekkor sem adták fel a küzdelmet, és kevésen múlt, hogy mégsem jött össze a győzelem, ugyanis Vura Ottó fejese a kapufán csattant, majd a hosszabbítás perceiben Cîrstean fejelt közelről fölé.

A Sepsi OSK farmcsapata így három forduló után is nyeretlen maradt, jövő héten pedig az eddig egyetlen pontot szerző Kézdivásárhelyi SE vendégeiként lépnek pályára.