Hárman is harminchárom ponttal a Hargita megyei focibajnokság élbolyában

Dobos László 2022. május 02., 17:36 utolsó módosítás: 2022. május 03., 12:16

Nem játszott a Gyergyói VSK, így is őrzi tízpontos előnyét a labdarúgó 4. Liga Hargita megyei csoportjában. Mögötte kiéleződött a harc a második helyért, a Székelyudvarhelyi Roseal kikapott, míg Agyagfalva és Székelykeresztúr nyert, így mindhárman egyforma pontszámmal állnak a táblázaton.

Megérkezett a tavasz a megyei focipályákra is. Farkaslaka gólokban gazdag mérkőzésen verte Homoródszentmártont Fotó: Beliczay László

A Székelyudvarhelyi Roseal meglepő vereséget szenvedett a játéknapon, az utolsó előtti Gyergyószárhegyi Bástya otthonában 4–1-re kapott ki. Az üldözők közül Székelykeresztúr hazai pályán a Csicsói Ezüstfenyőt verte, míg Agyagfalva 5–1-re lépte le a Balánbányai Bányászt.

A Roseal elveszítette második helyét, mivel a jobb gólkülönbséggel rendelkező Agyagfalva megelőzte (+32, illetve +22), Székelykeresztúr pedig a negyedik (+20), mindhárman 33 pontot gyűjtöttek eddig.

Fotó: Beliczay László

Az élmezőnytől kezd leszakadni a Golimpiákosz, a székelyudvarhelyiek zsinórban harmadik meccsükön nem tudtak győzni.

Labdarúgó Hargita megyei 4. Liga, 17. forduló:

Székelykeresztúri Egyesülés–Csicsói Ezüstfenyő 2–1 (1–0),
gólszerzők: Fogarasi Szilárd (18., 69.), illetve Gabriel Doltea (89.), tudósított Fazakas László;

Farkaslaki SE–Homoródszentmártoni Reménység 5–0 (2–0),
gólszerzők: Fancsali Bence (20.), Máthé Róbert (45.), Miklós Levente (49., 89.), Szász István (55., öngól), tudósított Tókos László;

Gyergyószárhegyi Bástya–Székelyudvarhelyi Roseal 4–1 (2–0),
gólszerzők: Len Kristóf (23., 46.), Silviu Tararache (37.), Czimbalmos Zalán (88.), illetve Főcze Endre (56.), tudósított Péter József;

Székelyudvarhelyi Golimpiákosz–Zetelaki Fenyő 2–2 (2–0),
gólszerzők: Jankó Levente (6.), Gergely Tamás (26.), illetve Györfi Dávid (74.), Simon Norbert (87.), tudósított Vajda Antal;

Agyagfalvi Lendület–Balánbányai Bányász 5–1 (3–1),
gólszerzők: Hegyi Attila (4., 30., 59., 73.), Zombor Bence (34.), illetve Ciprian Mitocaru (18.), tudósított Karda Zoltán.

A Gyergyói VSK–Homoródalmási Homoród mérkőzést csütörtökön (május 5-én) 20 órától rendezik.