Tamás Zoltán, a Hargita Megyei Labdarúgó Egyesület (HMLE) elnöke elmondta, hogy a megyében eddig – szerencsére – senkit sem érintett a futballisták közül a járvány egészségügyileg. A negyedik, ötödik és hatodik ligákban csak egy-két tavaszi fordulót tudtak megrendezni, a jövő évi kupasorozat pedig a nyolcaddöntőknél tart.
Hargita megye az egyik legnagyobb csapatlétszámmal rendelkező megyéje a román labdarúgásnak,
a 4. Ligában 24, az 5. Ligában 22, a 6. Ligában pedig 10 csapat szerepel, ez összesen 56 együttes.
A 4. Liga küzdelmei két csoportban zajlanak, a keleti csoportban a Gyergyószentmiklósi VSK, a nyugatiban a pedig a Székelyudvarhelyi Sporting áll az élen, nagy a valószínűsége, hogy ez a két csapat vívja majd a megyei döntőt, e két együttes közül kerül ki a 3. Ligába jutásért kiírt osztályozóra jogosult csapat. Az már eldőlt, hogy Hargita megye bajnokcsapata Szeben megye győztesével küzd majd a harmadosztályba jutásért.
Egy megyei bajnok már ismert, ugyanis Ciprian Anton, a Suceava Megyei Labdarúgó Egyesület (AJF Suceava) elnöke bejelentette, hogy
a koronavírusos fertőzések, az észak-keleti megyében tapasztalható egészségügyi helyzet miatt nem fogják folytatni a 4. Liga küzdelmeit.
A jelenlegi állás szerint a Siretul Dolhasca áll az élen, ez a csapat lesz a bajnok, második a Juniorul Suceava, harmadik pedig a Viitorul Liteni.
„Valószínűleg a hét végére okosabbak leszünk, a Román Labdarúgó-szövetség (FRF) vezetősége a héten videokonferenciákat tart majd a megyei vezetőkkel. Még nincs időpont, erről naponta egyeztetünk, valószínűleg 10–15 fős csoportokban tárgyalunk. Bajnokságaink az FRF égisze alatt zajlanak, így megvárjuk, milyen döntéseket hoznak, milyen utasításokat kapunk.
A járvány miatti gazdasági válság valószínű, hogy a kisebb csapatokat is érinteni fogja, de remélem, hogy a foci nem áll le Hargita megyében” – mondta el Tamás Zoltán.
Magyarellenes rigmusoktól volt hangos a Bukaresti Steaua stadionja az FK Csíkszereda elleni kupamérkőzésen.
Túlóráznia kellett a Sepsi OSK-nak a CSM Slatina otthonában. A hosszabbításban szerzett találatokkal a háromszékiek idén is ott vannak a labdarúgó Román Kupa csoportkörében.
Átvette nyereményét szerdán a hatos lottó rekordösszegű fődíjának nyertese - közölte a Román Lottótársaság. A nyeremény értéke 52,839 millió lej, azaz több mint 10,07 millió euró.
Hamarosan egyszerűbbé válhat számos kisebb építkezés és átalakítás Romániában.
Kelemen Hunor arra számít, hogy ha az államfő szeptemberben megnevez egy miniszterelnök-jelöltet, az újabb kormányalakítási kísérlet már megszerezheti a parlament támogatását.
… egy turista lezuhant a Fogarasi-havasokban, esélye nem volt a túlélésre … és tessék nézni államelnököt rövidgatyóban!
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!