A mintegy harminc nézőt toporgásra „biztató” szél iránya által is segített vendégcsapat kezdte jobban a mérkőzést: előbb Neculai futotta le Neamțut, majd lőtt közelről Csíki kapuja mellé, aztán Girneata hagyott ki remek lehetőséget, amikor 10 méterre a kaputól fölé lőtt, és még csak a 3. percben jártunk.
A 10. percben Liviu Negoiță a védekezésben bizonytalan Neamțu helyére Fábiánt küldte pályára, és a csere felrázta a hazaiakat, akik egy perccel később megszerezték a vezetést: a kapura törő Nechitát faultolták, a jogosan megítélt büntetőt Drugă értékesítette.
A kék-fehérek továbbra is veszélyeztették a vendégek kapuját, ám Barta lövése fölé ment. Erre a Viitorul legjobbja, Neculai válaszolt, Neamțu beadásából fejese a kapu irányába fejelt, ám a labda egy védő fejéről szögletre pattant.
A kézdiek ismét támadásba lendültek és a 20. percben növelték előnyüket: Gergely beadására remekül érkezett Dobos, aki előbb még kicselezett egy védőt, majd magabiztosan Tingîială kapujába küldte a labdát: 2–0.
Az újabb gólt követően Gajdó indult félpályáról az ellenfél kapuja felé, ám a hosszú cselsorozat végén már csak egy erőtlen lövésre futotta. A vendégek lassan magukhoz tértek és a félidő második felében többet adogattak a KSE térfelén, néhány helyzetet is összehozva, ám ezeket Csíki rendre hárította.
Szünet után három Nechita fejese szállt mellé, majd a jól védekező KSE átengedte a kezdeményezést a vendégeknek. A moldvai alakulat azonban nem jutott igazi helyzetig, mindössze két szögletrúgásra futotta részükről a második játékrészben.
A legnagyobb helyzet Cranțea nevéhez fűződik, aki a 77. percben a vendégek hálóőrébe rúgott egy remek lehetőséget.
Maradt a 2–0 és a kézdivásárhelyi alakulat ezzel a győzelemmel megerősítette dobogós pozícióját a tabellán. A következő fordulóban a kék-fehérek a CSM Adjud 1946 otthonában lépnek pályára.
Labdarúgó 3. Liga, 2-es csoport, alapszakasz, 13. forduló:
Kézdivásárhelyi SE–AFC Viitorul Onești 2–0 (2–0)
Góllövők: Drugă (11., 11-esből), Dobos (20.).
KSE: Csíki – Dobos, Barta, Cîrstian, Nechita, Rusu, Gajdó, Albu, Neamțu, Gergely, Drugă. Cserék: Butuza, Cranțea, Fábián, Fülöp, Zöld, Veres, Bandi, Clinciu, Bunduc. Edző: Negoiță Liviu.
Viitorul: Tingîială – Lazar, Fudulache, Tancau, Mandagiu, Toader, Maftei, Cucu, Girneata, Neculai, Marcu. Cserék: Grosz, David, Martinas, Albert, Motei, Grădinariu. Edző: Dananae Ovidiu.
| 2024. 11. 22. 14:00 | Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK II. Sepsi OSK II. | Dacia Unirea Brăila Brăila | 2-0 |
| 2024. 11. 22. 14:00 | Bákói Aerostar Aerostar | Sporting Liești Liești | 1-2 |
| 2024. 11. 22. 14:00 | CSM Râmnicu Sărat Râmnicu Sărat | Voința Limpeziș Limpeziș | 1-0 |
| 2024. 11. 23. 14:00 | Kézdivásárhelyi SE KSE | Viitorul Onești Onești | 2-0 |
| 2024. 11. 23. 14:00 | Unirea Braniștea Braniștea | CSM Adjud Adjud | 3-1 |
## | CsCs | MM | GyGy | DD | VV | GkGk | PP |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Unirea Braniștea Braniștea | 13 | 9 | 3 | 1 | 36-10 | 30 |
2 | Sporting Liești Liești | 13 | 9 | 2 | 2 | 28-11 | 29 |
3 | Kézdivásárhelyi SE KSE | 13 | 9 | 1 | 3 | 25-14 | 28 |
4 | Bákói Aerostar Aerostar | 13 | 8 | 0 | 5 | 26-17 | 24 |
5 | Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK II. Sepsi OSK II. | 13 | 7 | 0 | 6 | 18-11 | 21 |
6 | CSM Râmnicu Sărat Râmnicu Sărat | 13 | 6 | 1 | 6 | 11-17 | 19 |
7 | CSM Adjud Adjud | 13 | 4 | 1 | 8 | 16-23 | 13 |
8 | Viitorul Onești Onești | 13 | 3 | 1 | 9 | 10-28 | 10 |
9 | Dacia Unirea Brăila Brăila | 13 | 2 | 3 | 8 | 15-30 | 9 |
10 | Voința Limpeziș Limpeziș | 13 | 2 | 0 | 11 | 8-32 | 0 |
Szombaton délután lezárult a 2. Liga alapszakasza, kialakult a felső- és alsóházi rájátszás mezőnye. A mindig jól értesült Emanuel Roșu sportújságíró pedig arra hívta fel a figyelmet, hogy a Bihar FC nem kaphat feljutási jogot a Szuperligába.
A Gyergyói Hoki Klub lezárta a Csíkszeredai Sportklub elleni Erste Liga-negyeddöntőt. Hétfőn este a Vákár Lajos Műjégpályán a címvédő 4:0-s összesítéssel jutott az elődöntőbe, míg a kék-fehérek pontot tettek az idényre.
Két ember életét vesztette egy közúti balesetben a Kovászna megyével szomszédos Buzău megyében, miután egy személyautó és egy haszongépjármű összeütközött.
Tragikus hirtelenséggel elhunyt Schwartz Róbert, az Erdélyi Magyar Nemzeti Tanács (EMNT) országos alelnöke – közölte kedden Facebook-oldalán a szervezet.
Politikai és jogi lépéseket helyezett kilátásba Teherán Romániával szemben annak nyomán, hogy Bukarest logisztikai támogatást hagyott jóvá az Egyesült Államoknak az Irán ellen folytatott katonai fellépés keretében.
George Simion egyszerű futballhuligánból mindössze néhány év alatt lett az ország legnépszerűbb politikusa. De hogyan?
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!