Hajrágóllal veszélyben a Farul helye a felsőházban, Hagi kiakadt a játékosaira

Horváth Bálint Ottó 2022. február 21., 20:08 utolsó módosítás: 2022. február 21., 20:11

Mindhárom pontot elvitte a tengerpartól az FC Argeș, amely roppant fontos győzelmével életben tartotta playoffba jutási esélyeit.

A labdarúgó 1. Liga 27. fordulójának hétfői játéknapján a felsőházi rájátszásba jutásért két közvetlen ellenfél, a Farul és az FC Argeș mérkőzött meg.

A vendég pitești-i csapat veszélyesebben játszott az első félidőben, a legnagyobb helyzete a szünet előtt adódott, amikor szöglet utáni kavarodásnál Ișfan és Said kapura tartó lövéseit is blokkolták a hazai védők.

Fordulás után kizárólag a Farul játékosainak voltak lehetőségeik, leginkább távolról próbálkoztak, Adrian Petre pedig néhány méterről képtelen volt a kapuba lőni. Amikor már úgy tűnt, hogy gól nélküli döntetlen lesz a vége,

az Argeș a semmiből győztes találatot szerzett, a 89. percben a csereként beállt Latovlevici mesterien végezte el a szabadrúgását.

A lefújás után a házigazdák vezetőedzője, Gheorghe Hagi hosszasan szidta játékosait a hajrában bekapott gól miatt. Ezzel ugyanis az Argeș három fordulóval az alapszakasz vége előtt egy pontra megközelítette a jelenleg a hatodik, utolsó felsőházi rájátszást érő helyen álló Farult.