Megkeresésünkre Hadnagy Attila, a klub sportigazgatója arról tájékoztatott, hogy a játékosokra előbb orvosi vizsgálatok várnak, majd vasárnaptól szerdáig rövid helyi felkészülés következik számukra, napi két edzéssel.
Ezt követően június 25-én indulnak az ausztriai edzőtáborba, ahol július 9-éig tartózkodnak, és öt felkészülési mérkőzést játszanak.
Az előző bajnokságban a negyedik helyen végzett Sepsi OSK jogot szerzett arra, hogy induljon az idéntől bevezetett harmadik számú európai kupasorozatban, az Európa Konferencia Ligában, ahol szerdán sorsolnak ellenfelet.
A háromszékiek közösségi oldalukon jelentették be, hogy megszerezték az észak-macedón Stefan Askovski aláírását. A középpályással két évre szóló szerződést kötöttek, hosszabbítási opcióval.
A 29 esztendős labdarúgó legutóbb az FC Botoșani játékosa volt, pályafutása során többek között még szerepelt a bolgár Slavia Szófiánál, a holland Fortuna Sittard-nál, a lengyel Górnik Leczna-nál, a török Kayseri Erciyesspornál, vagy a szerb Partizan Belgrád csapatánál is.
Kedden délután újabb érkezőt jelentettek be a háromszékiek, megegyeztek Răzvan Cătălin Began kapussal. A 24 éves, 1,93 m magas hálóőr az előző szezonban a Dunărea Călărași együttesében védett, 22 mérkőzésen játszott, összesen 33 gólt kapott, öt találkozón nem tudták bevenni a kapuját. Pályafutása során megfordult a Kolozsvári CFR utánpótlásában is, egyszeres U19-es román válogatott.
A következő öt évben Romániában kizárólag az interneten lehet követni a nagy kézilabdatornák mérkőzéseit. A sportágat kedvelő közösség kérvényezte, hogy a tévében is közvetítsék legalább a román válogatott meccseit, amire egyelőre nemleges választ kaptak.
Igencsak aktív az átigazolási piacon az FK Csíkszereda: a klub pénteken közösségi oldalán jelentette be ötödik új szerzeményét. Răzvan Trif a törökországi edzőtáborban csatlakozott a székelyföldi labdarúgóklub keretéhez.
Holtan találtak vasárnap egy 18 éves földrai (Feldru) fiút egy besztercei vendéglő padlásterében – tájékoztatott a Beszterce-Naszód megyei rendőrség.
Egy 43 éves férfi csütörtök éjjel életét vesztette a nagyszebeni tömegközlekedési vállalat egyik autóbuszán. A sofőr szerint csak a végállomáson értesítették, hogy egy utas meghalt, mert többen nem akarták megszakítani az útjukat.
Magyarország nem sodródik, hanem irányt mutat – jelentette ki Kelemen Hunor, az RMDSZ szövetségi elnöke szombaton Budapesten, a nagyobbik magyarországi kormánypárt, a Fidesz jelöltállító kongresszusán.
Sokánt, ahogy az úri közönség szokta mondani. Egy meleg karmester vezényelte a 2026-os bécsi újévi hangversenyt. És persze, jött a botrány.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!