Mindkét gárda szerdán délután hazai pályán játszott, a Márton Áron és a Segítő Mária gimnáziumok mögötti, Kós Károly utcai műgyepes pályán a Brassói Kids Tâmpa együttesét fogadták, és mindkét székelyföldi alakulat kétgólos győzelmet aratott.
Ifjúsági (U18) Elit Liga Kupa, nyugati B csoport, 2. forduló:
FK Csíkszereda–Brassói Kids Tâmpa 3–1 (1–1).
Gólszerzők: Birtalan Tamás (18. és 50.), Orbán Milán (68.), illetve Vlad Stan (17.).
U17-es korosztály, Elit Liga Kupa, nyugati B csoport, 2. forduló:
FK Csíkszereda–Brassói Kids Tâmpa 3–1 (1–1).
Gólszerzők: Török-Láday Hunor (44.), Szőke Lénárd (61.) és László Norbert (90.+3), illetve Cosmin Gosman (88.).
A kupasorozat 2023-ban folytatódik, az FK csapatai február végén a Craiovai U otthonában vendégszerepelnek.
Hatályba lépett az a jogszabály, amely biztosítja, hogy a román kézilabda-válogatott mérkőzéseit ingyenesen közvetítsék a televíziók. Az erről szóló törvényt Nicușor Dan államfő írta alá, miután azt korábban a parlament is elfogadta.
Több mint két hónapja nincs csapata Valentin Suciunak, aki a meghiúsult szatmárnémeti lehetőségről és a jövőbeli terveiről beszélt. A sepsiszentgyörgyi szakember szerint egyre nehezebb új együttest találni, de készen áll arra, hogy ismét kispadra üljön.
Harmincezer lejt tartalmazó elvesztett övtáskát talált meg, majd tartott meg jogtalanul egy 37 éves férfi Sepsiszentgyörgyön. A rendőrök a pénz jelentős részét visszaszerezték, az ügyben lopás miatt folyik nyomozás.
Nagyszabású razziát tartottak a nyomozók pénteken Arad, Bihar, Fehér, Kolozs és Szeben megyében az idei érettségi vizsgákkal kapcsolatos csalás gyanúja miatt. A főügyészség szerint kiszivárogtatták a vizsgatételeket.
Ritka történelmi „időrétegekre” bukkantak a régészek a Iași megyei Ursoaián: miközben egy hatezer éves, a Cucuteni kultúrához tartozó település nyomait kutatták, második világháborús tüzérségi lőszereket is találtak a kukoricásban.
Nem mindegy, hogy milyen kézben marad a hátrahagyott református örökség – Makkai Péter református lelkész, korábbi szociális államtitkár előadásán jártunk.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!