Győzelmet ünnepelt Bölöni és a Metz a francia élvonalban

Horváth Bálint Ottó 2023. augusztus 27., 18:33 utolsó módosítás: 2023. augusztus 27., 18:36

Először nyert a francia élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 2023–2024-es idényében a nyáron feljutott FC Metz. Bölöni László vezetőedző együttese szoros csatában idegenben gyűjtötte be a három pontot.

A georgiai Mikautadze volt a nyerőember Fotó: Facebook/FC Metz

A Ligue 1 harmadik fordulójának vasárnap kora délutáni mérkőzésén a Metz a Clermont otthonában lépett pályára. A találkozójuk előtt mindkét csapat nyeretlen volt, a hazaiak elveszítették az előző két meccsüket, míg Bölöniék egy ponttal rendelkeztek.

A marosvásárhelyi szakvezető gárdája az előző játéknapon fordulatos összecsapáson 2–2-es döntetlent játszott hazai pályán a Marseille ellen, a nyitófodulóban pedig 5–1-es vereséget szenvedtek a Rennes vendégeként.

A Clermont elleni mérkőzés első félidejében a házigazdák voltak aktívabbak támadásban, a Metz legnagyobb lehetősége még az elején egy kapushibát követően alakult ki. Aztán a fordulás után már többet nyújtottak támadásban a vendégek, és ekkor sikerült kihasználni a hazai védelem óriásit hibáját, a georgiai Mikautadze vezetéshez juttatta Bölöni László csapatát, amely a végéig megőrizte a minimális előnyét.

Az FC Metz megnyerte az első meccsét az élvonalba való visszatérése után, így négy ponttal felzárkózott a középmezőnyre, és jelenleg a 12. helyet foglalja el a ranglistán. A gránátvörös együttes a következő fordulóban a harmadik helyezett, hat pontos Reims ellen hazai pályán játszik.