Győzelemmel zárta a felsőházat, a selejtezőre összpontosít az U Craiova

Horváth Bálint Ottó 2022. május 20., 23:57 utolsó módosítás: 2022. május 22., 14:18

Elkezdődött a labdarúgó 1. Liga felsőházi rájátszásának 10., utolsó fordulója, pénteken este az Universitatea Craiova 4–1-re győzte le hazai pályán a Konstancai Farult.

Négyszer találtak be a craiovaiak Fotó: Facebook/Universitatea Craiova

A mérkőznek nem volt különösebb tétje, már korábban eldőlt, hogy az oltyán együttes a harmadik helyen végez, míg az ötödik tengerpartiak feljöhettek volna ugyan a negyedik pozícióba, de a Voluntari eredményétől is függtek.

Kiváló iramban kezdődött az összecsapás, mindkét oldalon egymás után maradtak ki az ígéretes gólhelyzetek. Aztán az első félidő közepén a craiovaiak három perc alatt kétszer is betaláltak, a Farul azonban hamar szépíteni tudott. A szünetig a konstancai csapat játszott veszélyesebben, és a folytatásban is megvoltak a lehetőségei az egyenlítésre. Újabb gólt viszont a házigazdák lőttek, így ismét kettővel vezettek, majd a legvégén negyedszer is eredményesek voltak.

Az Universitatea sorozatban három vereség (két bajnoki, egy kupameccs) után tudott újra nyerni, és immár a Konferencia Ligába jutásért rendezendő selejtezőre összpontosít, jövő pénteken az FC Botoșani ellen saját szurkolói előtt harcolhatja ki a részvételt.

Labdarúgó 1. Liga, rájátszás, felsőház, 10. forduló:
Universitatea Craiova–Konstancai Farul 4–1 (2–1).
Gólszerzők: Roguljic (21.), Vlădoiu (24.), Baiaram (54.), Ivan (90+3.), illetve Jefte (27.).