Győzelemmel pótolt, lépett még egyet előre az FCSB

Horváth Bálint Ottó 2022. december 01., 22:12 utolsó módosítás: 2022. december 01., 22:15

Megnyerte a labdarúgó Szuperliga 6. fordulójából elhalasztott mérkőzését az FCSB, csütörtökön este 3–2-re győzött az FC Botoșani vendégeként, és feljött a tabella ötödik helyére.

Egyre inkább közelítenek az élen állókhoz a fővárosiak. Korábbi felvétel Fotó: Facebook/FCSB

Helyzetekben bővelkedett a mérkőzés első félideje, az első lehetőségeket még a fővárosiak alakították ki, a vezetést mégis a moldvaiak szerezték meg az első negyedóra végéhez közeledve. Az FCSB-t azonban nem zavarta meg a bekapott gól, néhány perccel később kiegyenlített, kevéssel ezután pedig fordított is Compagno találatával.

Hasonló volt a játék a folytatásban is, a fővárosiak eltalálták a kapufát, erre viszont a Botoșani góllal válaszolt, a 66. percben Mailat duplázott és egyenlített. Sokáig azonban nem volt döntetlen az állás, Edjouma visszaszerezte az előnyt a bukaresti csapatnak, és ez a találat a győzelmet jelentette.

Az FCSB egymás után a harmadik találkozóját nyerte meg a bajnokságban, megelőzte a Hermannstadtot, és feljött az ötödik helyre. A fővárosiaknak még van egy elmaradt összecsapásuk a Kolozsvári CFR ellen, amelyet decemberben játszanak le.

Labdarúgó Szuperliga, 6. forduló, elhalasztott mérkőzés:
FC Botoșani–FCSB 2–3 (1–2).
Gólszerzők: Mailat (13., 66.), illetve Tamm (21.), Compagno (30.), Edjouma (73.).