Az egyik legkiegyensúlyozatlanabb mérkőzésen a Marosvásárhelyi SE tizenhárom gólt lőtt a fiatal játékosokkal felálló nyárádszeredai csapat kapujába. Az 1-es csoport másik találkozóján a Marosvásárhelyi ASA is győzött, amely azonban mindössze kétszer talált be Mezőrücs ellen. A Marosszentgyörgyi Kinder és Marosoroszfalu közötti találkozón három találat született, mindhármat a házigazdák szerezték.
A címvédő Radnóti SK simán nyerte meg első meccsét, a 2-es csoportban a Marosvásárhelyi Academica Transilvania nem jelentett gondot számára. Begyűjtötte a három pontot Marosludas is, a Nyárádtői Unirea második számú csapat múlta felül.
Magyar sajtóértesülések szerint Szabó István, a Kecskemét és a Nyíregyháza korábbi sikeredzője nyártól az FK Csíkszeredánál vállal szakmai vezetői vagy sportigazgatói munkát.
Automatikus eltiltás miatt kihagyja a Csíkszeredai Sportklub következő mérkőzését a kanadai Nicholas Ritchie, aki tiszteletlenül viselkedett a játékvezetőkkel szemben a Gyergyói Hoki Klub elleni összecsapás végén.
Egyes töltőállomásoknál 9 banival drágult csütörtökön a standard benzin, elérve a 8 lej 40 banis literenkénti árat. De ezúttal nem önmagában a drágulás a meglepő, azt ugyanis megszokhattuk már.
Orbán Viktor miniszterelnök levélben fordul a határon túli magyarokhoz, arra kérve, hogy vegyenek részt az április 12-i országgyűlési választáson.
Nicușor Dan szerint elfogadhatatlan, hogy a 27 uniós tagállam közös döntését az Ukrajna támogatására szánt hitelről hetekkel később megkérdőjelezi Magyarország.
A Helikon női háttérországáról és a 19. századi férfieszményekről is szó volt a Babeș-Bolyai Tudományegyetem történészkonferenciáján.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!