Az újonc Lázárfalvi Mohos győzelemmel kezdett, története első bajnoki mérkőzésén egy góllal legyőzte a tapasztaltabb gyimesfelsőloki gárdát. Csíkszentmárton magabiztos győzelmet aratott Tusnádon, míg a Csíkszentsimon–Csíkszentimre és a Csíkszentmihály–Tusnádfürdő mérkőzés döntetlennel ért véget.
Csíkszentsimoni FC II.–Csíkszentimrei Töviske 2–2 (2–1).
Gólszerzők: Balogh László (17.), György Sándor Erik (44.), illetve Geréd Ferenc (39.), Sinka Levente (59.).
Lázárfalvi Mohos–Gyimesfelsőloki Tatrosforrás 2–1 (0–0).
Gólszerzők: Csomos Balázs (62., 87.), illetve Antal Szilárd (71., büntetőből).
Csíkszentmihályi Törekvés–Tusnádfürdői SE 1–1 (1–0).
Gólszerzők: Deák Norbert (2.), illetve Melles Alpár (90+2.).
Tusnádi Piliske–Csíkszentmártoni Alcsík SE 2–6 (1–2),
Gólszerzők: Sorin Colceriu (11., 52.), illetve Olteán János (36., 60., 77., 90.), György Szabolcs (21.), Rácz Attila (89.).
A Csíkszentkirályi Borsáros–Kozmási Komisz mérkőzést elhalasztották.
A következő forduló (szeptember 21–22.) programja: Szentmárton–Szentkirály, Lázárfalva–Tusnádfürdő, Felsőlok–Tusnádi Piliske, Szentimre–Csíkszentmihály és Kozmás–Szentsimon II.
Labdarúgó 5. Liga, csíkszéki csoport, 2019-2020-as idény
| M | GY | D | V | GK | P | ||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1. | Lázárfalvi Mohos | 8 | 6 | 2 | 0 | 22–7 | 20 |
| 2. | Tusnádi Piliske | 8 | 6 | 1 | 1 | 39–18 | 19 |
| 3. | Gyimesfelsőloki Tatrosforrás | 8 | 5 | 0 | 3 | 21–14 | 15 |
| 4. | Csíkszentmártoni Alcsík SE | 8 | 4 | 2 | 2 | 25–15 | 14 |
| 5. | Tusnádfürdői SE | 8 | 4 | 1 | 3 | 24–17 | 13 |
| 6. | Kozmási Komisz | 8 | 3 | 0 | 5 | 20–34 | 9 |
| 7. | Csíkszentmihályi Törekvés | 8 | 1 | 3 | 4 | 11–13 | 6 |
| 8. | Csíkszentimrei Töviske SE | 8 | 1 | 2 | 5 | 14–32 | 5 |
| 9. | Csíkszentsimoni FC II. csapata | 8 | 0 | 1 | 7 | 10–36 | 1 |

Újabb külföldi kihívás vár Gabriel Debeljuhra. A Sepsi OSK korábbi horvát támadója a litván bajnok Kauno Žalgiris együtteséhez szerződött, amely jelenleg a Bajnokok Ligája selejtezőjében is érdekelt.
Újabb tapasztalt labdarúgóval erősítette meg keretét a Sepsi OSK. A háromszéki klub a 34 éves Lindsay Rose-t szerződtette, aki korábban többek között az Olympique Lyon és a Legia Warszawa színeiben is futballozott.
Előzetes letartóztatásba került egy 17 éves lány, miután a gyanú szerint egy rendőrt ütött fejbe egy fabottal egy háromszéki intézkedés során. A rendőr 7–9 nap alatt gyógyuló sérüléseket szenvedett.
Donald Trump amerikai elnök egyelőre elhalasztja az Irán elleni újabb katonai csapást, amennyiben rövid időn belül sikerül megállapodást kötni.
Romániában az elmúlt hetekben heves esőzések voltak, az ország mégsem mentesül a Duna alacsony vízállása miatti problémáktól, hiszen már a cernavodai atomerőmű működése is veszélybe került.
Százszázalékos kamatra adott kölcsönt a letartóztatott uzsorás. Akár 40 fok is várható vasárnap a nyugati országrészben.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!