Jól indult a törökországi edzőtábor, Ilyés Róbert tanítványai magabiztosan kezdték a meccset, magasan próbáltak letámadni, ebből pedig több szögletet is kiharcoltak, viszont gólra váltani egyiket sem sikerült.
Az első találat a 18. percben esett, Balogh szerzett labdát, kiváló ütemben ugratta ki Jelenát, aki higgadtan passzolt a kapuba a hálóőr lába között (0–1). Nem kellett sokat várni a másodikra sem, még félóra sem telt el, Gyenge felszabadítását követően Nistor hozza helyzetbe Jelenát, aki ezúttal sem hibázik, máris kétgólos az FK Csíkszereda előnye (0–2).
Szünet előtt Anderson Santos szerezhette volna meg a csíkiak harmadik találatát, viszont a kapus védeni tudott. A második játékrész elején mindkét fél előtt adódtak lehetőségek, de a pontos befejezések rendre elmaradtak.
A 67. percben Bakos könyörtelenül kihasználja a bolgár védők hibáját, higgadtan passzolt a kapuba (0–3).
„Hasznos felkészülési mérkőzés volt. Mind a két félidővel elégedett vagyok. Bíztató amit a fiúk mutattak, remélem, hogy tudjuk tartani ezt a szintet. A védekezésünk stabil volt, nem kaptunk gólt. Az ellenfél inkább erőt próbált mutatni, de erre gyors játékkal válaszoltunk. Leginkább a védekezésből a támadásba való átmenettel vagyok elégedett. Ehhez sokat tett hozzá Anderson Santos” – értékelt az összecsapást követően a csíkiak vezetőedzője, Ilyés Róbert.
A meccs összképét tekintve megérdemelten győzött az FK Csíkszereda, amely hétfőn újabb felkészülési mérkőzést játszik.
Kiválóan szerepel a női élvonalban a Puskás Akadémia csapata, amelynek kapuját ősztől az FK Csíkszeredától érkező Tankó Réka Boglárka védi. A felnőtt fociválogatottba is behívott hálóőrrel beszélgettünk.
Idegenbeli mérkőzéssel zárja az évet az FK Csíkszereda, a labdarúgó Szuperliga 21. fordulójában az U Craiova otthonában lép pályára. A házigazdák európai kupabúcsúját kihasználva próbálnak pontot rabolni a piros-feketék.
Hét autó érintett abban a balesetben, amely szombaton délután történt Dálnok községben a 11-es országúton – közölte az országos rendőr-főkapitányság. Jelenleg áll a forgalom a helyszínen.
Életét vesztette egy román alpinista egy expedíció során a chilei Ojos del Salado tűzhányón, amely a világ legmagasabb aktív vulkánja. A chilei csendőrség speciális egységei rendkívül nehezen megközelíthető helyről próbálják meg kiemelni a holttestet.
„Az észak-erdélyi autópálya átka 22 évnyi gyötrelem és szégyen után véget érhet” – állítja a közlekedési projekteket figyelemmel követő szakértőkből álló Pro Infrastruktúra Egyesület.
Válasz Sánta Miriám Biológia versus ideológia című írására, amely december 5-én jelent meg a Főtéren.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!