Négy mérkőzést rendeztek szombaton délután a német élvonalbeli labdarúgó-bajnokságban. Az egyik kiemelkedő összecsapáson a második helyen álló Borussia Dortmund a kellemetlen ellenfélnek számító Wfl Wolfsburg otthonába látogatott. A vendégek sokáig nehezen találták a kapuig vezető utat, majd félóra játékot követően gyors támadás végén megszerezték a vezetést, Thorgan Hazard beadását a portugál Raphael Guerreiro – aki az előző fordulóban is betalált – váltotta gólra.
A Wolfsburg még komolyabb ellenállást tanusított a második félidőben, de nem sikerült egyenlítenie,
Lucien Favre együttese pedig negyedórával a vége előtt bebiztosította a három pontot,
amikor a csereként beállt Jadon Sancho által végigvitt ellentámadásból Achraf Hakimi volt eredményes.
Kétgólos győzelmével a Dortmund ismét nyomást gyakorolt az éllovas Bayern Münchenre, amely ugyancsak szombaton, 19.30-tól az Eintracht Frankfurtot fogadja. A Borussia és a Bayern a következő, hétközi fordulóban, kedden 19.30-tól rangadót játszik, amely akár sorsdöntő is lehet a bajnoki cím megszerzése szempontjából.
Az élmezőny derbijén a Borussia Mönchengladbach és a Bayer Leverkusen találkoztak.
A vendégként pályára lépett gyógyszergyáriaknál ismét remekelt a kiváló formában lévő, 21 éves Kai Havertz, aki akárcsak a hétfői, brémai meccsen, ezúttal is duplázott. A házigazda erejéből az egyenlítésre még futotta, de végül a Leverkusen 3–1-re nyert, és ezzel megelőzte a tabella harmadik helyén.
A középmezőnyben található SC Freiburg Sallai Rolanddal – a magyar játékos a 81. percig a pályán volt – a kezdőben meglepetésre kikapott hazai pályán a kieső helyen álló Werder Brementől. A mérkőzésen egyetlen találat döntött, ezt már a 19. percben megszerezte az utolsó előtti Werder, és mivel a Freiburgnak a hajrában volt egy, a videobíró által les miatt jogosan érvénytelenített gólja, megtartotta a győzelmét.
A sereghajtó Paderborn és a kilencedik helyezett Hoffenheim találkozóján már kilenc perc játék után kialakult a végeredmény, az 1–1-es döntetlen azonban nem sokat segít a hazai csapaton, amely továbbra is távol van a bennmaradástól.
Kétgólos hazai győzelemmel zárult a romániai jégkorongbajnokság alapszakaszának utolsó székely rangadója. A Gyergyói Hoki Klub pénteken este 3–1-re nyert a Csíkszeredai Sportklub ellen a Remete Ice Arénában.
Rég voltak ennyien kíváncsiak a Sepsi OSK-ra a labdarúgó 2. Ligában, és milyen jól tették, hogy szombaton délelőtt kilátogattak a Sepsi Duna Arénába a Resicabányai CSM elleni bajnokira: a háromszékiek kiütötték ellenfelüket és ott vannak a felsőházban.
Középkorú férfira támadt rá egy medve pénteken délután a patakfalvi házának kertjében – az áldozatot kórházba szállították, a nagyvadat pedig kisvártatva kilőtték.
Új árvízvédelmi rendszert építtet a román kormány 332 millió lejes beruházással a Korond-patakon, amely alapvetően befolyásolhatja Parajd jövőjét. Nyágrus Lászlót, Parajd polgármesterét kérdeztük a beruházás részleteiről és az új bánya lehetőségéről.
Az állatvédelemről sokáig legfeljebb akkor esett szó, amikor egy-egy megrázó eset felkavarta a közvéleményt. Az elmúlt évtizedekben azonban csendes, mégis mélyreható változás zajlott le Erdélyben. Riportunkban ennek az átalakulásnak jártunk utána.
Fejes Rudolf Anzelm és hívei hosszú időn át farkasszemet néztek a végrehajtóval, a patthelyzetet végül a polgármesteri hivatal oldotta fel, ideiglenesen.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!