Győzelemmel búcsúzott a Konferencia Ligától a Kolozsvári CFR

Horváth Bálint Ottó 2021. december 09., 22:02 utolsó módosítás: 2021. december 09., 22:07

Hazai pályán fejezte be szereplését a labdarúgó Konferencia Liga csoportkörében a Kolozsvári CFR, csütörtökön este a hatodik fordulóban 2–0-ra nyert a cseh FK Jablonec ellen.

Gabriel Debeljuh duplája győzelmet ért Fotó: Twitter/FK Jablonec

A kolozsváriaknak már nem volt esélyük továbbjutni az egyenes kieséses szakaszba, miután az előző öt meccsükön mindössze egy pontot szereztek, de lehetőségük volt visszavágni ellenfelüknek az odavágón elszenvedett 1–0-s vereségért. Ezzel szemben a vendégek még reménykedtek a második hely megszerzésében, ehhez győzelemre volt szükségük, illetve arra, hogy a másik mérkőzésen az egypontos előnyben lévő dán Randers ne nyerjen a már biztosan csoportelső holland AZ Alkmaar otthonában.

A tét tehát jóval nagyobb volt a csehek számára, akik azonban nem jelentettek különösebb veszélyt a hazai kapura, csak kisebb lehetőségeik voltak. A CFR ellenben kihasználta első helyzetét, az első félidő végén Manea pontos beadását Debeljuh a kapufa segítségével fejelte a hálóba.

A második játékrészben is a kolozsvári csapat volt veszélyesebb, Păun lövését még hárította a vendégek kapusa, majd a 83. percben ellentámadás végén Costache kiváló átadásából Debeljuh másodszor volt eredményes. A Jablonec tehetetlen volt, és csak a legvégén jegyezte első kapuralövéseit, de szépíteni sem tudott.

Ezzel a győzelemmel Dan Petrescu vezetőedző együttese felemelt fővel búcsúzott a harmadik számú európai kupasorozat csoportkörétől, amelyben azonban összességében kudarcot vallott. Az AZ Alkmaar veretlenül nyerte meg a csoportot, hazai pályán 1–0-ra legyőzte a Randerst, amelynek ez a vereség is belefért a második helyen való továbbjutáshoz.