Györgyiék elődöntősök a Magyar Kupában

Dobos László 2023. március 02., 10:56

Egyedüli másodosztályú csapatként a Budafok bejutott a legjobb négy közé a labdarúgó MOL Magyar Kupában: az NB II-es gárda szerdán este hazai pályán a Kisvárdát győzte le 2–0-ra. A dél-budai együttesnél játszik Györgyi Arthúr, az FK Csíkszereda neveltje.

Györgyi Artúr az FK Csíkszereda neveltje Fotó: Gecse Noémi

A Budafok ezzel beállította története legjobb szereplését a sorozatban, a 2016–17-es idényben a Ferencvárossal szemben búcsúzott az elődöntőben. A másodosztályú együttes kezdte jobban az összecsapást, kisvárdai hibát kihasználva gyorsan vezetést szerzett. Mátyus János csapata magabiztosan őrizte egygólos előnyét, ráadásul a legjobbkor, pont a szünet előtt meg is duplázta.

A Budafok megtartotta ezt a mérkőzés végéig, magabiztosan jutott a legjobb négy közé. Györgyi Arthur csereként a 80. percben lépett pályára a második gólt szerző Beke helyére.

Györgyi Arthur 1997. március 12-én született Szovátán, az FK Csíkszeredánál nevelkedett, ahonnan 2019-én nyarán távozott a Debrecenhez. Budafoki MTE-hez való érkezése előtt játszott még a Nyíregyháza és a Komárom színeiben. Györgyi Arthur kezdő volt azon a történelmi Román Kupa-meccsen, amelyen az FK Csíkszereda 2018. november elsején este a nyolcaddöntőben, hosszabbítás és büntetőlövések után legyőzte az akkor élvonalban játszó Bukaresti Dinamót.

Labdarúgó MOL Magyar Kupa, negyeddöntő

Budafoki MTE (NB II)–Kisvárda Master Good 2–0 (2–0), gólszerzők: Nándori (9.), Beke (45);

Mezőkövesd Zsóry FC–Zalaegerszeg 1–4 (0–1), gólszerzők: Molnár (70.), illetve Sankovic (24.), Tajti (74.), Ikoba (88.), Huszti (90.);

Paksi FC–Vasas FC 2–3 (1–2), gólszerzők: Varga B. (19.), Böde (64.), illetve Silye (3.), Iyinbor (16.), Berecz (52., 11-esből).

A Debreceni VSC–Puskás Akadémia FC mérkőzést csütörtökön este 9 órától rendezik.