Hirdetés

Gyergyószentmiklósi fociünnep: a VSK feljutott a 3. Ligába

Ezúttal is szoros csatát vívtak a felek egymással
Fotó: Leopold Tamás

Zsúfolásig telt lelátó előtt, kimaradt büntető után, egy idegtépő mérkőzés végén megszületett az a gól, amivel a Gyergyói VSK legyőzte a Resinári Păltiniș csapatát és ezzel régi álom teljesült: Gyergyószentmiklósnak újra 3. ligás csapata van!

Vihart ígért vasárnap délutánra az előrejelzés, de ez nem következett be, sütött a nap a gyergyószentmiklósi stadion fölött. A lelátó már negyedórával a kezdés előtt zsúfolásig megtelt, aki a később érkezett már csak a pálya kerítése mellett állva tudta nézni a mérkőzést.

Boci, a szurkoló dobos adta a ritmust, gyergyóiak mellett láttunk drukkereket Székelyudvarhelyről, Agyagfalváról is például. Mindenki hazai győzelmet várt ezért szurkolt, kivéve persze a 20-25 személyt, akik a vendégeket kísérték el.

Hirdetés

A meccs hazai dominanciával indult, harminc percig alig volt a labda a vendégeknél, egy lövés a felső lécen csattant, egyszer a gólvonalról rúgta ki a labdát a Resinár egyik védője.

A Păltiniș edzője nem sokáig irányította a csapatát, a tűrhető határon túlmenően szólt be a partjelzőnek, villant számára a piros lap.

•  Fotó: Leopold Tamás Galéria

Fotó: Leopold Tamás

Az első félidőben kimaradt pár nagy hazai lehetőség, a vendégek nem nagyon voltak veszélyesek a kapura, 0–0-s állásnál jött a szünet.

A fordulás után azonban megváltozott a játék képe, a Resinár birtokolta a középpályát, nem tudtak támadásokat indítani a gyergyóiak, sőt, szabadrúgásokból, szögletekből a vendégek többször közel álltak a vezetés megszerzéséhez.

A 60. percben aztán a VSK előtt adódott óriási lehetőség. Szőcs ütközött a kapussal egy előrevágott labdánál és a bíró könnyű síppal befújta a tizenegyest.

Perceken át reklamált hevesen az egész vendégcsapat, berohant a teljes kispad is de a tizenegyes tizenegyes maradt. Țepeș végezte el a büntetőt. Ez viszont kimaradt...

•  Fotó: Leopold Tamás Galéria

Fotó: Leopold Tamás

Ezt követően még feszültebb lett mindenki úgy a lelátón mint a pályán. Sehogy sem akart megszületni az a gól, ami a feljutáshoz kellett volna. És a Resinár egyre veszélyesebb volt. Bármerre is eldőlhetett volna a játék, ziccerek maradtak ki mindkét oldalon.

Letelt a rendes játékidő, úgy tűnt, hosszabbítás következik, hiszen az idegenbeli 1–1 után ismét döntetlen volt az állás.

A 97. percben viszont a vendég kapus nem volt elég határozott, Szőcs pedig ott volt ahol kellett, és a labda végre a hálóban kötött ki.

Óriási feszültség szakadt ki a játékosokból és nézőkből egyaránt. Meglett a gól! 1–0-s előnybe került a Gyergyói VSK.
A játékvezető még hagyta a játékot két percig de aztán megszólalt a hármas síp. A Gyergyószentmiklós győzött és ezzel feljutott a 3. ligába. Régi álom teljesült ezzel. Ennek megfelelő volt az ünneplés is.

•  Fotó: Leopold Tamás Galéria

Fotó: Leopold Tamás

Labdarúgás, osztályozó mérkőzés a 3. Ligába jutásért:
Gyergyószentmiklósi VSK–Resinári Păltiniș 1–0 (0–0).
Gólszerző: Szőcs László (90+7.).
Az első mérkőzés eredménye 1–1 volt, így Gyergyószentmiklós a feljutó.
szóljon hozzá!
Hirdetés
Hirdetés
Ajánljuk még

Megvan a magyar kézicsapat továbbjutása, nagy veresét kaptak a románok az Eb-n

Egyazon időpontban lépett pályára vasárnap este a férfi kézilabda Európa-bajnokságon a magyar és a román együttes. Előbbiek alaposan megdolgoztak a sikerért, utóbbiak elfogytak a második félidőben.

Történelmi siker: kijutott az idei téli olimpiára a két székelyföldi hódeszkás

Sporttörténelmi sikert ért el a Mandel Kata és Bartalis Henrietta, akik hivatalosan is kijutottak a 2026-os téli olimpiai játékokra, snowboard cross versenyszámban.

Székelyhon

Egy férfi bomlásnak indult holttestét találták meg egy csíkszeredai lakásban

Már erős szagot árasztott egy 47 éves férfi bomlásnak indult holtteste egy csíkszeredai lakásban, amikor megtalálta a rendőrség hétfőn. A holttestet boncolás céljából elszállították, és vizsgálják a halál körülményeit.

`
Krónika

Banki ügyfelek veszélyben: személyes és pénzügyi adatokat megszerző csalások terjednek

Hamis tartalmak terjednek az interneten, a célzott csalási módszerre figyelmeztet az egyik legnagyobb romániai bank, a Banca Transilvania. A csalók célja, hogy megszerezzék a bank ügyfelek személyes és pénzügyi adatait.

Krónika

Hatalmas tűz pusztított a Nagyváradi Egyetemen

Vasárnap nagy kiterjedésű tűz ütött ki a Nagyváradi Egyetem egyik épületében, amelynek következtében egy műhely és egy mérnöki laboratórium teljesen megsemmisült – tájékoztatott a Bihar Megyei Katasztrófavédelmi Felügyelőség (ISU).

Főtér

Nem akar népszerűtlen megszorításokat alkalmazni, inkább lemondott egy erdélyi város polgármestere – hírek szerdán

Óra közben omlott rá a diákokra egy iskolai tanterem mennyezete, az épületet nemrég tatarozták. A villanyáram brutálisan megdrágult egy év alatt, de más termékekért és szolgáltatásokért is jóval többet fizetünk – itt a friss statisztika.

Ez is érdekelheti

Vékony kerettel, de változatlan célokkal kezdte a felkészülést a Gyergyószentmiklósi VSK

Egy hete folyik az alapozás a Gyergyószentmiklósi VSK-nál a labdarúgó harmadik liga tavaszi idényére. A rajt előtt komoly változások voltak a keretben: a csapat létszáma egyelőre szűkös, ugyanakkor továbbra is bíznak a jó folytatásban.

Megfordult az FK Csíkszeredánál és a Sepsi OSK-nál, most Valentin Suciu csapatához igazolt

Tapasztalt székelyföldi labdarúgót igazolt az elmúlt napokban a labdarúgó 3. Liga 1. csoportjának éllovasa, a Șoimii Gura Humorului.

Betalált az új igazolás, simán nyerte a Sepsi OSK a háromszéki csatát

Meggyőző játékkal kezdte a 2026-os naptári évet a Sepsi OSK, amely az első felkészülési mérkőzésén legyőzte a harmadosztályú Kézdivásárhelyi SE együttesét szombaton délben a Sepsi Duna Aréna melletti műfüves pályán.

A Sepsi OSK ellen kezdi az évet a Kézdivásárhelyi SE

A téli vakáció lejártával hétfőtől újra edzésbe álltak a Kézdivásárhelyi SE labdarúgói, akik sűrű programnak néznek elébe a tavaszi rajt előtt. A kék-fehér mezesek remek őszi menetelésüknek hála a 2-es csoport második helyéről várják a folytatást.

Három góllal elhúzott, mégis izgulnia kellett a győzelemért a Kézdivásárhelyi SE-nek

A győzelemre éhesen futballozó Kézdivásárhelyi SE céltudatosan nyerte az év utolsó meccsét a vendég Unirea Braniștea ellen a labdarúgó 3. Liga 17. fordulójában, és remek őszi menetelésének hála a 2-es csoport második helyéről várja a tavaszi folytatást.

Pont nélkül térnek haza a moldvai kiszállásról a gyergyói labdarúgók

Nem termett babér Vaslui-ban a Gyergyószentmiklósi VSK-nak, a házigazda 2–0-ra nyert a labdarúgó 3. Liga idei utolsó fordulójában. A gyergyóiak az utolsó előtti helyen zárják az évet.

A felsőházhoz közel zárta az évet a Székelyudvarhelyi FC

Nehéz talajú pályán aratott fontos győzelmet a Székelyudvarhelyi FC: pénteken Kálmán Szilárd szabadrúgásgólja döntött a Bákói Aerostar ellen, így Demény Norbert csapata a felsőházi helyek közelében tölti a téli szünetet.

A Sepsi OSK II. letarolta Brăilát a 3. Liga idei utolsó fordulójában

A Sepsi OSK II. gyakorlatilag egy félidő alatt lerendezte a Dacia Unirea Brăila elleni idegenbeli mérkőzését a harmadosztályos labdarúgó-bajnokságban, a piros-fehérek magabiztos győzelemmel tettek pontot a felemásra sikerült őszi szezonjukra.

Idegenben kapitulált a Kézdivásárhelyi SE, marad a második helyen

Súlyos vereséget szenvedett idegenben a Kézdivásárhelyi SE a harmadosztályos labdarúgó-bajnokság 16. fordulójának rangadóján, a házigazda Sporting Liești mind a két félidőt 2–0-ra nyerte, így megőrizte vezető helyét a bajnoki tabellán.

Háromgólos előnyről kellett pontot mentsen a VSK Gyergyó

Ismét megviccelte a labdarúgó 3. Liga 1-es csoportjának sereghajtója a Gyergyói VSK-t, hiszen szombaton délután háromgólos hátrányból fordított, a hazaiak óriási energiákat megmozgatva mentettek pontot.

Hirdetés
Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!