Gyergyóremete nyerte a Falvak Kupáját Hargita megyében

Zátyi Tibor 2023. március 22., 12:55

A Falvak Kupája Hargita megyei döntőjét Székelyudvarhelyen rendezték a hétvégén, a műgyepes pályán négy zóna győztese csapott össze a bajnoki címért, amelyet Gyergyóremete csapata szerezte meg.

Gyergyóremete csapata Fotó: Facebook/Hargita Megyei Labdarúgó Egyesület

A Román Labdarúgó-szövetség (FRF) által szervezett Falvak Kupája (Cupa Satelor) megmérettetésen idén az U12-es korosztályú (2010. január 1. után született) játékosokból álló vidéki gyermekcsapatok vehetnek részt.

Hargita megyében tizenhárom település együttese nevezett be, ezeket földrajzi kritériumok alapján egy négyes és három háromcsapatos csoportba sorolták.

A székelyudvarhelyi műgyepes pályán játszottak a fiatalok Fotó: Facebook/Hargita Megyei Labdarúgó Egyesület

Az udvarhelyi csoportban Felsőboldogfalva, Zetelaka, Fenyéd és Agyagfalva; a homoródi csoportban Homoródszentpál, Lövéte és Homoródalmás; a gyergyói csoportban Gyergyószárhegy, Gyergyóújfalu és Gyergyóremete, míg a csíki csoportban Csicsó, Gyimesközéplok és Gyimesbükk szerepelt.

Csíkcsicsó csapata Fotó: Facebook/Hargita Megyei Labdarúgó Egyesület

A négyes döntőre a csoportok győztesei jutottak ki, a székelyudvarhelyi tornán Zetelaka, Lövéte, Gyergyóremete és Csíkcsicsó vett részt.

A körmérkőzéses torna végén Gyergyóremete végzett az élen, a fiatalok minden mérkőzésüket megnyerve lettek elsők.

Gyergyóremete–Lövéte 4–1.

A megyei döntő végeredménye: 1. Remete 9 pont (10–2), 2. Csicsó 4 (2–5), 3. Zetelaka 3 (1–2), 4. Lövéte 1 (1–5).

Lövéte csapata Fotó: Facebook/Hargita Megyei Labdarúgó Egyesület

Gyergyóremete kijutott a regionális szakaszra, ahol Kovászna, Maros, Brassó, Szeben és Fehér megyék győztesei lesznek majd az ellenfelei.