Az előző fordulóban hazai pályán a Freiburg ellen két értékes pontot vesztett lipcsei csapat ezúttal kimagasló teljesítményt nyújtott támadásban, és eredményesebb volt. A magyar válogatott kapusával, Gulácsi Péterrel felálló Leipzig már az első játékrészben eldöntötte a három pont sorsát, amikor háromszor talált be, emellett pedig további nagy helyzeteket hagyott ki. Fordulás után is folytatódtak a vendégek rohamai, akik még „csak” kétszer lőttek a hálóba, Timo Werner megszerezte mesterhármasát, a német gólvágó már 24 találatnál jár ebben a bajnoki idényben.
Az RB-nél a második félidő folyamán pályára lépett a másik magyar válogatott játékos, Willi Orbán, a hátvéd több mint hat és fél hónap elteltével játszott újra a térdsérülése után. A teljesen tehetetlen hazaiaknál a magyar nemzeti együttes támadóját, Szalai Ádámot nem nevezték erre a mérkőzésre.
Érdekesség, hogy a Leipzig 13 gólt lőtt a Mainznak ebben a bajnokságban, az ősszel ugyanis hazai pályán 8–0-ra diadalmaskodott.
Julian Nagelsmann vezetőedző gárdája ezzel a nagyarányú sikerrel valamelyest feledtette a múltheti botlását, és visszavette a harmadik helyét a ranglistán, illetve versenyben maradt a Bayernnel és a Dortmunddal az élen.
Frissítés
Döntetlen a forduló zárómérkőzésén
Négygólos döntetlennel ért véget a Bundesliga 27. fordulója, vasárnap este az FC Köln és a Fortuna Düsseldorf 2–2-t játszottak. A tabella második felében tartózkodó csapatok meccsén az osztályozós helyen álló vendégek kétgólos előnyt pazaroltak el, a Köln az utolsó percekben kétszer is betalált, és otthon tartott egy pontot.
Miután az előző fordulóban 4–0-s zakót kapott a Dortmund elleni derbin, ezen a hétvégén is folytatódott a Schalke gyenge játéka. A középmezőnyben egyelőre stabil helyen álló együttes az első vasárnapi találkozón házigazdaként semmire sem jutott az Augsburg ellen, amely szabadrúgásból már az első percekben előnybe került. Hiába játszott enyhe mezőnyfölényben a gelsenkircheni csapat, ez helyzetekben aligha mutatkozott meg, a végén pedig a vendégek újabb két góllal bebiztosították a kiesés elleni küzdelemben nagyon értékes győzelmüket.
Jelentős játékosmozgás zajlik az FK Csíkszeredánál: a klub bejelentette, hogy tizenegy labdarúgó távozik a keretből. A búcsúzók között több meghatározó futballista is szerepel.
Hivatalossá vált, hogy a Kolozsvári U a Sepsi Duna Arénában rendezi meg a július 23-án sorra kerülő nemzetközi kupamérkőzését. A két klub minden részletben megállapodott, így a kolozsvári együttes Sepsiszentgyörgyön fogadhatja ellenfelét.
Hatalmas erővel csapott le a szélvihar a Gyergyószárhegy határában álló kapolnára kedden délután. A vihar teljesen megrongálta a szabadtéri létesítményt.
Két természetes személyt és hét kereskedelmi társaságot küldött bíróság elé a Kovászna Megyei Törvényszéki Ügyészség egy több mint 9,2 millió lejes sikkasztási és pénzmosási ügyben.
Egy magát humanitárius szervezetnek kiadó, Jóságos szamaritánus nevű, a rászorulókat kihasználó, a nekik szánt adományokat saját célokra költő egyesület tagjaira csapott le kedden a Szervezettbűnözés- és Terrorellenes Ügyosztály (DIICOT) Bihar megyében.
Szántai János kollégánk – aki egyben az Erdélyi Magyar Írók Ligájának elnöke is – beszéde a 15. Kolozsvári Ünnepi Könyvhét megnyitóján.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!