A 6. alkalommal megrendezett vetélkedőn, két korcsoportban 24 erdélyi és anyaországi csapat lép pályára. Egy helyen a keddi, második versenynap eredményei.
A csoport: Marosvásárhelyi SE–Pestszentimrei SK 16–2, Szovátai SE–Csepel USE 6–3, Székelyudvarhelyi FC–Pestszentimre 8–1 és Transylvania UK–Marosvásárhely 1–6.
B csoport: Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK–Nagykanizsai FC 10–2, Kovásznai UK–Videoton FCF 2–0, FK Csíkszereda–Nagykanizsa 9–1 és Gyergyószentmiklósi Jövő FC–Sepsi OSK 5–9.
A csoport: Marosvásárhelyi SE–Pestszentimrei SK 2–0, Szovátai SE–Csepel USE 2–2, Székelyudvarhelyi FC–Pestszentimre 16–2 és Transylvania UK–Marosvásárhely 2–0.
B csoport:
Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK–Nagykanizsai FC 2–1, Kovásznai UK–Videoton FCF 6–0, FK Csíkszereda–Nagykanizsa 12–0 és Gyergyószentmiklósi Jövő FC–Sepsi OSK 2–6.
A torna szerdán, csütörtökön és pénteken 9–13 óra között folytatódik. Az U11-es csapatok az Erőss Zsolt Aréna melletti műgyepes pályán játszanak, az U13-asok mérkőzéseit pedig a Márton Áron és Segítő Mária gimnáziumok mögötti, Kós Károly utcai műgyepes pályán rendezik.
Fordulatos, ötgólos mérkőzésen győzte le az FK Csíkszereda az Unirea Sloboziát a labdarúgó Szuperliga alsóházában. A szombat délutáni meccsen a csíkiak háromszor is előnybe kerültek, a hajrában pedig a VAR és a kapufa mentette meg őket az egyenlítéstől.
Különösebben nem kellett megerőltetnie magát a Sepsi OSK-nak a Chindia ellen. Szabadrúgásból egy gólt elértek, ez pedig elégséges volt. Még egy lépést megtettek az élvonal felé.
Életveszélyesen megsérült egy férfi egy közúti balesetben szombat este, miután lesodródott az autó az úttestről és a tetejére fordulva állt meg. A súlyos sérültet helikopterrel szállították kórházba.
Magyar Péter Bujdosó Andreát javasolja a Tisza parlamenti frakciójának vezetésére – jelentette be a választáson győztes Tisza Párt elnöke szombaton a Facebookon. A politikus erdélyi származású, Nagyszalontán született.
Az erdélyi magyar közösség érdeke, hogy az RMDSZ jó kapcsolatot ápoljon a mindenkori magyar kormánnyal – állapította meg pénteki kolozsvári ülésén az RMDSZ csúcsvezetősége.
A Fidesz-vereség erdélyi világvége hangulatú megélésének okai nem Magyarországon, hanem itthon keresendők.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!