Megszakadt a FK Csíkszereda U19-es korosztályú csapatának közel egy éve tartó veretlenségi sorozata. A találkozón a csíkiak 1–0-ra vezettek, majd a vendégek 2–1-re és 3–2-re, az FK a 86. percben kiegyenlített, a tíz emberre maradt vendégek azonban a 90. percben belőtték a győztes gólt.
Demény Norbert, az FK vezetőedzője: “Nagyon kemény ellenféllel játszottunk, amelynek jó minőségű játékosai vannak. Ma ennyire voltunk képesek, habár benne volt a döntetlen, de az utolsó percben az ellenfél egy szép akciót követően jól eltalált lövéssel elvitte a pontokat.
Az U17-es korosztály székely–oltyán összecsapásán a vendégek kétszer is vezettek, de Kurucsai Milán edző legénysége mindkétszer egyenlíteni tudott, a végén pedig sikerült kicsikarnia a nagyon értékes győzelmet.
A következő fordulóban (szeptember 11.) az FK csapatai Nagyváradon vendégszerepelnek, a LPS Bihorul otthonában lépnek pályára.

Lejárt a megállapodás az egyik tévétársasággal, így a Román Kézilabda-szövetség (FRH) előrehaladott tárgyalásokat folytat egy médiacsoporttal a közvetítési jogokról. Négy helyszínen elkezdődött az U18-as női világbajnokság.
Újabb jelentős átalakuláson ment keresztül a Székelyudvarhelyi FC kerete. László Zsolt csapatmenedzser szerint ugyan sok volt a bizonytalanság, de sikerült elindítani az új szezont, a cél továbbra is egy stabil, versenyképes együttes kialakítása.
Súlyos közlekedési baleset történt szerdán reggel a 13A jelzésű országúton, Homoródfürdőn, ahol egy farakományt szállító teherautó és egy kisteherautó ütközött össze. Az érintett szakaszon teljes útzárat vezettek be.
Januártól megszűnik az aradi székhelyű Nyugati Jelen című regionális hetilap Böszörményi Zoltán, az újság tulajdonosa szerint. A kiadó a múlt héten pénteken Tusványoson jelentette be, hogy nem tudja tovább fenntartani az öt megyében terjesztett lapot.
Hat éve az utolsó hívek is itt hagyták a földi létet a Hunyad megyei Nagypestényben, azóta nincs, aki gondját viselje a hátszegi település műemlék templomának. Július folyamán az Arad megyei Feketegyarmat református Férfiköre „fogta meg a munka végét”.
Közben Kazahsztán újraindította a kőolaj szállítását azon a terminálon, ahonnan Románia olajszükségletének nagyobbik részét kapja. És Románia kiutasított egy orosz diplomatát az utóbbi napok drónincidensei miatt.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!