Gólzáporos első félidőt játszottak Korondon

Zátyi Tibor 2019. szeptember 17., 14:11 utolsó módosítás: 2019. szeptember 17., 14:39

Korondon rendezték az idei Hargita megyei fociszezon eddigi legtöbb gólját hozó mérkőzést, az 5. Liga udvarhelyszéki csoportjában a Korondi Ifjúság a szünetben 8–2-re vezetett a vendég Bogárfalva ellen, végül 10–3-ra nyert.

A 6. Ligában a máréfalvi mérkőzésen is sok találat esett Fotó: ifj. Haáz Sándor

Az 5. Liga udvarhelyszéki csoportjában a Korondi Ifjúság 11 perc után már 3–0-ra vezetett Bogárfalva ellen. A vendégek is betaláltak, a félidő közepén szépítettek, de nem találták az ellenszert a hazaiak támadásaira,

a korondiak a szünetig nyolc alkalommal zörgették meg a bogárfalvi hálót.

A szünet után visszaesett a gólok száma, de ebben a félidőben is egy találattal a hazaiak voltak jobbak.

Zeteváralja sem spórolt a találatokkal, a forduló legnagyobb arányú győzelmét aratta, 8–0-ra verte Gagyot. Az 5. Liga élén Felsőboldogfalva áll, harmadik bajnokiját is megnyerte, ezúttal Siménfalván győzött. A jelenlegi második helyezett Székelyudvarhelyi Golimpiákosz szabadnapos volt.

Fotó: ifj. Haáz Sándor

A 6. Ligában folytatódik a versenyfutás Máréfalva és Kissolymos között, a két csapat mindhárom eddigi mérkőzését megnyerte. Itt négy hazai győzelem született, egyedül a parajdiak szereztek pontokat vendégként, 4–1-re nyertek Szentléleken.

Sportszerű fordulót rendeztek múlt hét végén a Hargita megyei focipályákon, hiszen

a három ligában egyetlen piros lapot sem osztottak ki, míg a 6. Ligában rendezett öt mérkőzésen egyszer sem villant a sárga lap.

Labdarúgó 5. Liga, udvarhelyszéki csoport, 3. forduló

Zeteváralja–Gagy 8–0 (3–0).
Gólszerzők: András Levente (23.), Varga Pál János (27.), Simma Emil (32., 51.), Ilyés Richárd (55.), Boér András (66.), Sebestyén Ábel (74.), Sebők Barna (89.).

Parajdi SE–Kobátfalva 3–4 (1–2).
Gólszerzők: Kis Attila (17., öngól), Fülöp Attila (70.), Vízi Domokos (73.), illetve Boros Zoltán (38.), Péter Miklós (44.), Tarcsafalvi Szabolcs (81.), Varga Róbert (88.).

Bögöz–Alsóboldogfalva 2–3 (0–1).
Gólszerzők: Káló Zsolt (66.), Csomor Csaba (78.), illetve Palló József (16.), Gyarmati Norbert (47., 60.).

Siménfalva–Felsőboldogfalva 1–3 (1–3).
Gólszerzők: Pálfi Attila (21.), illetve Ionuț Ilohe (4.), Zoltáni Attila (25.), László Zalán (43.).

Székelyvarság–Zetelaka II. 2–1 (2–0).
Gólszerzők: Szász Attila (12.), Szász Zsolt (44.), illetve Csíki Balázs (61.).

Korondi Ifjúság–Bogárfalva 10–3 (8–2).
Gólszerzők: Sükei László (3., 4., 41.), Balázs László (11., 19.), Kis Gyula (30.), Ambrus Zoltán (37., 44., 78.), Varga György (50.), illetve Molnár Csaba (25.), Mircea Vaida (39., 51.).

Homoródszentpál–Etéd 5–1 (2–1).
Gólszerzők: Csáka Nándor (16., 45.), Duka Sándor (64.), Farkas Zoltán (70.), Lőrinczi Botond (76.), illetve Mére Levente (27.).

Kissolymos–Oklánd 3–1 (2–1).
Gólszerzők: Sándor László (34.), Csapai Róbert (39.), Fazakas László (55.), illetve Rigó Mátyás (6.).

Kápolnás–Homoródszentpéter 2–0 (0–0).
Gólszerző: Both Lajos (46., 88.).

Máréfalva–Alsósófalva 5–0 (2–0).
Gólszerzők: Zoltáni Ferenc (37., 88.), Péter Imre (41., 59.), András Norbert (71.).

Szentlélek–Parajdi SK 1–4 (0–3).
Gólszerzők: Györgydeák Csaba (89.), illetve Mezei Róbert (3.), Ungvári Bence (7.), Simófi Zoltán (37.), Ráduly Sándor (72.).