Gólokkal tett pontot hazai mérkőzéseire az FK Csíkszereda

Dobos László 2022. április 30., 14:15 utolsó módosítás: 2022. április 30., 14:23

Háromgólos győzelemmel búcsúzott hazai közönségétől az FK Csíkszereda a 2021-2022-es idényben. A csíki futballcsapat szombaton délben a labdarúgó 2. Liga alsóházában 3–0-ra verte a szebb napokat is megélt Jászvásári Poli csapatát.

Gyorsan eldöntötte a találkozót a házigazda Fotó: Veres Nándor

Annak ellenére, hogy az eredmény már nem befolyásolta egyik csapat helyezését, szép számú közönség volt kíváncsi a találkozóra. A hazaiakat a Lokálpatrióták szurkolói csoport buzdította végig, de egy kb. 60 fős, végig kék-fehér zászlókat lengető, időnként Magyarországot szidó Poli-drukkercsoport is helyet foglalt a csíki stadion lelátóin. A mérkőzést a helyszínen nézte meg a Sepis OSK szakmai stábja is, élen Cristiano Bergodi vezetőedzővel.

A kellemes időben és kitűnő gyepszőnyegű pályán lejátszott találkozón végig a hazaiak uralták a mérkőzést, a szögletarány 8:2 volt a házigazdák javára.

Fotó: Veres Nándor

Csíki helyzetekkel kezdődött a mérkőzés, a 9. percben előbb Dzsebari lövését, majd Jelena fejesét mentette szögletre a vendégek kapusa, egy perc múlva azonban a kisinyovi születésű, magyar keresztnevű kapus is tehetetlen volt: Dzsebari beadását követően Kovács Lóránt egy jól helyezett fejessel a kapuba küldte a labdát (1–0).

Négy perc múlva növelte előnyét az FK, Gál-Andrezly indította remekül két védő között Jelena Richárdot, aki a kapust kicselezve éles szögből az üres kapuba lőtte a labdát (2–0).

Szünetig mindkét kapunál alakultak ki gólhelyzetek, a vendégek egyik helyzeténél bravúrral mentett Gyenge, a csíki kapus, a másodiknál pedig a felső kapufát találták el a jászvásáriak. A székelyföldiek Dzsebari, Gál-Andrezly és Jelena révén hagytak ki nagy helyzeteket.

A második félidőben kevesebb volt a nagy gólhelyzet, de az FK mégis növelni tudta előnyét. A 76. percben Petre Ivanovici bal oldali felfutását követően befele cselezett, két ellenfelén is túljutva, a 16-os sarkától bődületes gólt lőtt a hosszú felsőbe (3–0).

Az FK Csíkszereda május 7-én idegenben, a Dunărea Călărași otthonában zárja az idei bajnokságot.

Labdarúgó 2. Liga, rájátszás, alsóház, A csoport, 6. forduló:

FK Csíkszereda–Jászvásári Poli 3–0 (2–0).
Gólszerzők: Kovács Lóránt (10.), Jelena Richárd (14.) és Petre Ivanovici (76.).
FK Csíkszereda: Gyenge Szilárd – Csiszer Balázs (Takács Rareș, 61.), Kelemen Dávid, Csürös Attila, Salvatore Marrone, Bara Levente, Kovács Lóránt (Petre Ivanovici, 35.), Peter Gál-Andrezly (Tajti Balázs, 61.), Szufián Dzsebari, Jelena Richárd (Hernando Orte Rodrigo, 77.), Marius Bărăbaș (Csedő Szilárd, 77.). Vezetőedző: Dican Ferenc. Másodedző: Bajkó Barna.
Jászvásári Poli: Ianoș Brânză – Christ Kouadio (Adrian Ilie, 60.), Okan Chatziterzoglou (Ștefan Cană, 88.), Florin Plămadă, Tiberiu Serediuc, John Bankole Kamara (Paul Chiorean, 88.), Francisc Cristea, Ioan Pop (Alexandru Hrib, 90.), Mihajlo Plokotnjuk, Belmin Muratovic (Alexandru Mărieș, 90.), Sekou Camara. Vezetőedző: Costel Enache.
Játékvezetők: George Cătălin Roman (Temesvár), Casian Băla (Arad) és Radu Despa (Nagybánya).
Megfigyelők: Teodora Albon (Kolozsvár) és Cristian Petropulos (Gyulafehérvár).