Gólgazdag újraindulás a Bundesligában

Orbán Zsolt 2020. május 16., 19:42 utolsó módosítás: 2020. május 16., 22:08

A világjárvány okozta leállás után az európai futballtopligák közül elsőként a Bundesligában indult újra az élet. Fölényes Dortmund-győzelmet, meglepő lipcsei döntetlent és sok gólt láthattunk az első mérkőzéseken.

Haaland ott folytatta, ahol abbahagyta, tíz gólnál jár a német élvonalban Fotó: Borussia Dortmund/Twitter

Nagyjából kéthónapos kényszerszünet után a március közepéről elhalasztott 26. fordulóval folytatódott a német labdarúgó-élvonal. A mérkőzéseket üres lelátók előtt, szigorú előírások mellett rendezték: tilos volt többek között a kézfogás vagy a csoportos gólöröm, az edzők, stábtagok és cserejátékosok pedig maszkot viseltek a kispadon.

A szombat délutáni meccseken két bajnokesélyes, a Borussia Dortmund és az RB Leipzig is pályára lépett.

A sárga-feketék rögtön a Ruhr-vidéki derbivel kezdtek a Schalke ellen, s bár Lucien Favre több alapemberére – így Marco Reusra, Nico Schulzra, vagy Axel Witselre – sem számíthatott, a hazaiak könnyedén behúzták a rangadót. A játéknap első visszafogott, távolságtartó gólörömét az európai foci norvég csodatinije, Erling Braut Haaland mutatta be, majd kevéssel a szünet előtt Guerreiro növelte az előnyt.

A portugál légiós a második félidőben is betalált, akárcsak Thorgan Hazard, míg Julian Brandt két assziszttal zárt a riválisát megsemmisítő BvB-ben, amely egy pontra közelítette meg az éllovas Bayernt.

Lipcsében magyar válogatottak álltak egymással szemben, a hazaiaknál természetesen Gulácsi Péter kezdett a kapuban, míg a vendég SC Freiburgnál Sallai Roland is tagja volt a kezdőtizenegynek. A Bikáknál a sérüléséből még nem teljesen felépülő Willi Orbánt bár nevezte a meccsre, mégsem dobta harcba Julian Nagelsmann.

Meglepetésre a 34. percben a Freiburg szerzett vezetést egy kissé szerencsés szögletgóllal, a lipcseiek pedig csak a véghajrához közeledve tudtak egyenlíteni Poulsen révén. A hosszabbításban a baden-württembergiek újabb pontrúgásból találtak be Gulácsi kapujába, ezt viszont a videobíró milliméteres les miatt érvénytelenítette...

Maradt az így is meglepetésnek mondható döntetetlen, a Freiburgnál Sallai egyébként 60 percet kapott edzőjétől.

Az Augsburg otthonában a Wolfsburgnak már hosszabbításban szerzett góllal sikerült begyűjtenie mindhárom pontot, a hős Daniel Ginczek volt. Érdekesség, hogy 1–1-es állásnál a házigazda bajor együttesnek volt egy VAR által visszavont gólja. Gól nélküli első félidő után a Hertha negyedóra alatt három gólt szerezve vitte el a pontokat a Hoffenheimtól, amely egy öngóllal került hátrányba.

Egyedül a Düsseldorf–Paderborn kiesőrangadón nem született gól.

A forduló szombat este a Frankfurt–Gladbach találkozóval folytatódik. Vasárnap előbb Szalai Ádám csapata, a kieséstől fenyegetett Mainz látogat a Kölnhöz, majd a címvédő Bayern München lesz az újonc Union Berlin vendége. A forduló zárómeccsén a Werder Bremen a Bayer Leverkusent fogadja hétfőn.

Frissítés: nyert és előzött a Gladbach
A szombati játéknap esti mérkőzésén villámrajtot vett Frankfurtban a Borussia Mönchengladbach, amely már a 36. másodpercben vezetett Alessane Plea góljával. A szintén francia Marcus Thuram a hetedik percben megduplázta a Csikók előnyét, aztán a második félidőben az algériai Rami Benszebaini egy értékesített tizenegyessel tette biztossá a vendégsikert.

Az 1–3-as végeredményt Andre Silva állította be, győzelmével a liga korábbi éllovasa az RB Leipzig csapatát megelőzve feljött a tabella harmadik helyére, míg a Frankfurt a 13. pozícióban szerénykedik.

Bundesliga, 26. forduló:

Május 16., szombat

Borussia Dortmund–Schalke 04 4–0 (2–0)

Gólszerzők: Haaland (29.), Guerreiro (45., 63.), T. Hazard (48.)

RB Leipzig–SC Freiburg 1–1 (0–1)

Gólszerzők: Poulsen (77.), ill. Gulde (34.)

TSG 1899 Hoffenheim–Hertha BSC 0–3 (0–0)

Gólszerzők: Akpoguma (58., öngól), Ibisevic (60.), Cunha (74.)

Fortuna Düsseldorf–SC Paderborn 0–0

FC Augsburg–VfL Wolfsburg 1–2 (0–1)

Gólszerzők: Jedvaj (54.), ill. Steffen (43.), Ginczek (90+1.)

Eintracht Frankfurt–Borussia Mönchengladbach 1–3 (0–2)
Gólszerzők: André Silva (81.), ill. Plea (1.), Thuram (7.), Benszebaini (73., büntetőből)

Május 17., vasárnap
16.30 FC Köln–FSV Mainz
19.00 Union Berlin–Bayern München

Május 18., hétfő
21.30 Werder Bremen–Bayer Leverkusen

Az élmezőnyben: 1. Bayern München 55 pont (25 meccs, 73:26-os gólarány), 2. Borussia Dortmund 54 p. (26 m., 72:33), 3. Borussia Mönchengladbach 52 p. (26 m., 52:31), 4. RB Leipzig 51 p. (26 m., 63:27),  5. Bayer Leverkusen 47 p. (25 m., 45:30), 6. VfL Wolfsburg 39 p. (26 m., 36:31). A teljes tabella a liga hivatalos oldalán.