A nyári szünetet követően Kovászna megyében beindult a fociláz, a 2024–2025-ös kiírásban 15 csapat száll harcba az első helyért. A tavalyi győztes Bardoci Príma saját közönsége előtt kezdett, és habár ellenlábasa ráijesztett azzal, hogy korán vezetést szerzett, a hazaiak rögtön egyenlítettek és még szünet előtt fordítani tudtak. Végül 6–2-re győzött a bardoci alakulat és bebizonyította, hogy idén is komolyan számolni kell vele.
Az első számú riválisa ezúttal is a Baróti VSC lehet. A szintén erdővidéki gárda volt az egyetlen csapat az első játéknapon, aki vendégként győzni tudott, miután Nagyajtán 3–0-ra diadalmaskodott. Még szünet előtt sikerült előnyhöz jutnia, majd a második játékrész derekán és hajrájában újra betalált, ezzel bebiztosítva a három egység sorsát.
A maradék hat párharc kivétel nélkül a házigazdák sikerével zárult, egyik összecsapás sem eredményezett pontosztozkodást.
A Pro TV szerezte meg a 2026 és 2031 közötti időszakra összesen tizenkét férfi és női kézilabdatorna, Európa- és világbajnokság közvetítési jogát. Sajtóértesülések szerint mindegyik sportesemény mérkőzéseit kizárólag az interneten lehet követni.
Nagyon kevés játéklehetőséget kapott az őszi idényben a török élvonalbeli csapatánál Marius Ștefănescu. Az edzőváltás után sem javult a helyzet, ráadásul az új szakvezető nem számol vele a szezon második részére.
A következő három napban az ország teljes hegyvidékén jelentős havazás várható, amely nyomán jelentősen megnövekszik a hóréteg és nő a lavinák kialakulásának veszélye – közölte pénteken az Országos Meteorológiai Szolgálat.
Robbanás történt egy bárban szilveszter éjszaka a Wallis kantonbeli Crans-Montanában, a híres síparadicsomban, többen meghaltak – közölte a svájci rendőrség.
A herszoni kormányzó szerint az ukrán erők fegyveresei irányíthatták szilveszter éjszaka azokat a Fekete-tenger partján található kávéház és szálloda elleni dróntámadásokat, amelyek következtében az új évet ünneplő civilek elevenen égtek el.
… Bukarest új főpolgármesterének szakmai önéletrajza icipicit hamis, de szerinte az egész csak félreértés… és a Pruton túli parlament plenáris ülésén nem kisebb dologról kommunikáltak a honatyák, mint egy jó kis bulikáról.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!