Gólfesztivál a román válogatott barátságos meccsén – a Sepsi OSK védője is betalált

Horváth Bálint Ottó 2020. november 11., 21:07 utolsó módosítás: 2020. november 11., 21:15

A román labdarúgó-válogatott 5–3-ra legyőzte Fehéroroszországot a hazai rendezésű barátságos mérkőzésén. Mirel Rădoi együttese öt góllal is vezetett, aztán váratlanul visszaesett a teljesítménye.

Bogdan Mitrea szerezte az első találatot Fotó: FRF

A két együttes szerdán este a ploiești-i Ilie Oană stadionban találkozott egymással, amelyek ezekben a napokban az Európa-bajnoki pótselejtezőben kellett volna játsszanak, de mivel múlt hónapban alulmaradtak Izland és Grúzia ellen, ehelyett barátságos mérkőzésen léptek pályára.

Kiválóan kezdte a mérkőzést a Mirel Rădoi által irányított román csapat, amely tíz perc játék után már megszerezte a vezetést, Răzvan Marin pontos beadásából a Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK hátvédje, Bogdan Mitrea – aki előzőleg csak a pótlistán szerepelt, de a sérülések miatt mégis bekerült a keretbe – fejjel talált be, ezzel 33 évesen góllal mutatkozott be a válogatottban.

Nem sokkal később a csapatkapitányi karszalagot viselő Marin kettőre növelte az előnyt, miután értékesítette George Pușcaș kiharcolt büntetőjét.

A szünetig még további kétszer voltak eredményesek a román játékosok, Ionuț Nedelcearu szöglet után közelről szerzett gólt, Pușcaș pedig védőjét megforgatva lőtt a hálóba.

A második játékrész is román találattal kezdődött, Dennis Man egyéni akciója után Florin Tănase lőtt kapura, a kipattanó Nedelcearuhoz került, akinek könnyű dolga volt, és hátvéd létére duplázott.

Ezután rövid időn belül számos cserét hajtott végre a csapatban a hazai szakvezetés.

Ez megzavarhatta az együttest, amely ötgólos előnye tudatában fegyelmezetlen volt védekezésben, a fehéroroszok pedig ezt kihasználva kétszer is betaláltak.

Sőt, tíz perccel a vége előtt tovább csökkenthették volna a különbséget, David Lazar, az Astra Giurgiu kapusa azonban kivédte Jablonszki tizenegyesét. A harmadik góljukat mégis megszerezték, a hosszabbításban Klimovics szerezte a meccs utolsó találatát.

A román válogatott a három októberi kudarca után tudott újra mérkőzést nyerni, a folytatásban azonban jóval nehezebb feladata lesz, vasárnap 21.45-től Bukarestben Norvégia ellen lép pályára, jövő héten szerdán szintén 21.45-től Belfastban Észak-Írországgal játszik a Nemzetek Ligája utolsó két fordulójában.

Labdarúgás, barátságos mérkőzés:
Románia–Fehéroroszország 5–3 (4–0).
Gólszerzők: Mitrea (11.), Marin (20., büntetőből), Nedelcearu (31., 55.), Pușcaș (44.), illetve Kendish (63.), Bakhar (80), Klimovics (90+2).
Románia: Lazar – Nedelcearu, Mitrea, Toșca (I. Cristea, 46.) – Mogoș (Crețu, 69.), Marin (Bikfalvi, 70.), Nistor, Cr. Ganea – Man (A. Băluță, 57.), Pușcaș (Alibec, 58.), Fl. Tănase (Maxim, 57.). Szövetségi kapitány: Mirel Rădoi.
Fehéroroszország: Csicskan – Pojakov, Naumov (Juzepcsuk, 46.), Bordacsev, Pechenin – Ebong (Staszevics, 62.), Maevszkij (Jablonszki, 62.), Hacsaturjan (Klimovics, 70.), Bakhar – Kendish, Laptev (Szkavish, 62.). Szövetségi kapitány: Mihail Marhel.
Vezette: Gheorghi Kabakov (bolgár).