A szerb és horvát állampolgársággal rendelkező, 30 esztendős hátvéd két évre szóló szerződést írt alá a Sepsi OSK-val.
Az egyszeres U19-es szerb válogatott Hajdin a Crvena zvezda utánpótlásában kezdte pályafutását, majd kizárólag szerb csapatoknál fordult meg, a Szuperligában több mint 150 meccset játszott, a Sepsi OSK lesz az első küldföldi együttese.
Tavaly januárban igazolt a Zeleznicar Pancevóhoz (Pancsova), a csapatával jelenleg osztályozót érő helyen található a szerb Szuperliga alsóházában, ahol pénteken rendezik az utolsó fordulót.
Hajdin alapembernek számított a Zeleznicarban, tavaly augusztus végétől mindössze egy bajnokit hagyott ki – sárga lapos eltiltás miatt,
31 meccset játszott, ezeken hat gólt szerzett és kiosztott nyolc gólpasszt. Értékét a Transfermarkt 800 ezer euróra becsüli.
Hajdin a második szerb játékos, aki a héten csatlakozik az OSK-hoz, a háromszékiek csütörtökön jelentették be Mihajlo Neskovics támadó középpályás leigazolását.
Alig két héttel a pontvadászat kezdete előtt a Román Labdarúgó-szövetség (FRF) elkészítette a 3. Liga csoportbeosztását. A székelyföldi csapatokat az első két csoportba sorolták, meglepetésre idén először szétválasztották a Kovászna megyei együtteseket.
Túlóráznia kellett a Sepsi OSK-nak a CSM Slatina otthonában. A hosszabbításban szerzett találatokkal a háromszékiek idén is ott vannak a labdarúgó Román Kupa csoportkörében.
Egy család öt tagját vették őrizetbe egy Kovászna megyei ügyben: a nyomozók szerint kiszolgáltatott embereket tartottak fogva, munkára kényszerítették őket, és azt is tervezték, hogy pénzért „eladják” az áldozatokat.
A magyar kormány a helyi magyar közösségekkel partnerségben szeretné finomítani, részleteiben kidolgozni a magyarságpolitikáját, a partnerség és a párbeszéd pedig kulcsfogalom ezen a területen – hangsúlyozta Kollai István Kolozsváron.
Tarr Zoltán nemrég a fehéregyházi Petőfi-emlékhely avatóünnepségén is bocsánatot kért a „felhasznált, átvert, rettegésben tartott” határon túli magyaroktól, mely kijelentését Tőkés László EMNT-elnök elítélte.
Hivatásos politikusokra akkor is szükségünk van, ha sokszor legszívesebben a pokol fenekére kívánnánk őket.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!