Hirdetés

Gól nélküli meccsel folytatódott a román másodosztály

Csíkszeredához hasonlóan, a Turis stadionjában is a kerítésen kívülről biztatták kedvenceiket az FC Argeş szurkolói
Fotó: Gábos Albin

2020. július 03., 19:41

Nagy harcot és gól nélküli döntetlent hozott a román labdarúgó 2. Liga rájátszásának első mérkőzése, a péntek késő délután lejátszott Turris Oltul Turnu Măgurele–Campionii FC Argeș Pitesti összecsapás.

2020. július 03., 19:41

Közel négy hónap szünet után folytatódott a román labdarúgó 2. Liga. A szakszövetség döntése értelmében a másodosztályból nem esik ki senki, az első hat helyezett pedig rájátszásban dönti el, hogy ki jut fel, és ki jogosult a szintén feljutásért zajló osztályozóra.

A Teleorman megyei kisvárosban, nézők nélkül megrendezett Turris Oltul–FC Argeș találkozó nagy harcot hozott, de gól nem született. A vendégek lehetnek elégedettebbek az eredménnyel, hiszen a 48. perctől tíz emberrel játszottak, Panaitot egy középpályán történt szabálytalanság miatt kiállították.

A mérkőzés színvonalára rányomta bélyegét a nagy hőség, a találkozó kezdetekor 33 C fokot mérték.

Labdarúgó 2. Liga, rájátszás, 1. forduló:

Turris Oltul Turnu Măgurele–Campionii FC Argeș Pitesti 0–0.
Kiállítva: Panait (FC Argeș) a 48. percben.
Vezette: Lucian Rusandu (Sepsiszentgyörgy).
Turris Oltul: Duțu – Călințaru, Ispas, Mitrea, Pîrvulescu, Pană, Cioinac, Haită, Voinea (Negruț, a 74. perctől), Serediuc (Ciobanu, 51.), Voicu. Vezetőedző: Erik Lincar.
FC Argeș: Ducan – Tofan, Deslandes, Leca, Șerbănică, Panait, Prepeliță (Turda, 80.), Blejdea (Năstăsie, 61.), Popescu (Șerban, 50.), Matiș (Mirică, 80.), Buhăescu (Popa, 80.). Vezetőedző: Ionuț Badea.

A CS Mioveni–Bukaresti Rapid mérkőzést kedden 17 órától rendezik, az UTA–Petrolul Ploiești találkozót pedig elhalasztották.

Az állás: 1. Aradi UTA 25 pont, 2. Turris Oltul 21, 3.CS Mioveni 20, 4. FC Argeş 20, 5. Petrolul Ploieşti 19, 6. Bukaresti Rapid 19-

Elutasította az UTA keresetét a CAS

A Nemzetközi Sport Döntőbíróság (CAS: Court of Arbitration for Sport) elutasította az Aradi UT labdarúgócsapatának keresetét, amelyet a másodosztályú bajnokság rájátszásra hozott szakszövetségi döntés, a pontszámok megfelezése ellen nyújtott be.

A koronavírus-járvány miatt félbeszakított bajnokság befejezésére a Román Labdarúgó-szövetség (FRF) – a klubok többségének szavazata alapján – azt a döntést hozta, hogy a félbeszakításkor az első hat helyen álló együttes vegyen részt a rájátszáson, egy körmérkőzéses rájátszásban küzdjön meg a feljutásért.

Hirdetés

A play-off torna a csapatok pontjainak megfelezésével kezdődött, ezt azonban az éllovas UTA vezetősége elfogadhatatlannak tartotta, mert az addigi 11 pont előnye 5 pontra csökkent.

Az UTA egy kolozsvári ügyvédi irodát bízott meg azzal, hogy vigye a svájci székhelyű Nemzetközi Sport Döntőbíróság elé az ügyet, ez azonban pénteken elutasította az aradiak keresetét. Az aradi klub közleményében jelezte, hogy amint megkapják az ítélet indoklását, további részletekkel fognak szolgálni. Az UTA szombaton hazai pályán kezdte volna a rájátszást a Petrolul ellen, de az ellenfél több játékosának koronavírus-tesztje pozitív lett, ezért a meccset elhalasztották.

szóljon hozzá!
Hirdetés

Ajánljuk még

Egy évet töltött a 2. Ligában, visszatért az élvonalba a Sepsi OSK (videóval)

Egy pontra volt szüksége a Sepsi OSK-nak, hogy elérje célkitűzését a másodosztályban. A Chindia Târgoviște ellen megszerezte az előnyt, de a végjátékban akadt izgulnivaló.

Emelt fővel távozik az FK Csíkszereda éléről Ilyés Róbert

Ahogy várható volt, az FC Botoșani elleni győzelem után jelentette be távozását Ilyés Róbert, az FK Csíkszereda vezetőedzője. A szakember elmondta, mentálisan és fizikailag is kimerült, ezért pihenőre vágyik a történelmi idényt követően.

Székelyhon

Tragikus baleset Csíkszereda közelében: 17 éves fiú vesztette életét

Halálos baleset történt pénteken este Csíkszereda közelében: egy 17 éves csíkszentkirályi fiú életét vesztette, két másik fiatal kórházba került, miután felborultak egy buggy típusú járművel. A sofőr jogosítvány nélkül és ittasan vezetett.

`
Krónika

Nyomor vagy jólét? – Erdélyből nézve másképp fest Magyarország

,,Ez egy következmények nélküli ország, ahol mindent ellopnak” – mondogatta az utóbbi időben szomszédom magyarországi unokatestvére, akiről utólag kiderült, hogy jobban él, mint sokan közülünk Erdélyben.

Krónika

Erdélyi repülőtér kapott engedélyt óriási „légikirálynők” fogadására

Románia legfiatalabb repülőtere engedélyt kapott a hatalmas Jumbo Jet repülőgépek fogadására.

Főtér

Így élünk mi: virtuális gyalázkodásaink, a véleménydemokrácia és a populizmus

Kommentelünk, tehát szarban vagyunk. Elmagyarázom, miért.

Ez is érdekelheti

Tavaly kiejtette a Sepsi OSK-t az élvonalból, idén helyet cserél vele a 2. Ligában

Befejeződött a labdarúgó Szuperliga alsóházi rájátszása, a hétfő esti utolsó fordulóban eldőlt, hogy másodikként az Unirea Slobozia búcsúzik az élvonaltól.

Az FK Csíkszereda U18-as csapata bronzérmes, az U17-esek negyedikek lettek

Dobogós helyezéssel zárta a szezont az FK Csíkszereda U18-as csapata, bronzérmet szerzett a labdarúgó Ifjúsági Ligában, míg az U17-esek a negyedik helyen végeztek.

Meglepő bajnokok. Új európai futballtérkép?

Mintha részben átalakulóban lenne a nemzetközi mezőny. Legalábbis a 2025/2026-os szezon Európában a megszokottnál jóval rendhagyóbb volt: rengeteg meglepetés, új bajnok és megszakadt történelmi sorozatok jellemezték. De lássuk, miről is van szó.

Botlott Zágonban a listavezető, két mérkőzést elnapoltak a Kovászna megyeiben

Öt mérkőzést játszottak le a Kovászna megyei labdarúgó-bajnokság 25. fordulójában, kettőt későbbi időpontra halasztottak. Az éllovas Kovászna döntetlent ért el Zágonban.

Ketten már feljutottak, sok mindenről dönt a 3. Liga felsőházának utolsó játéknapja

Mindössze egy forduló maradt hátra a labdarúgó 3. Liga felsőházi rájátszásából, azonban a négy csoportból eddig csak két csapat biztosította be matematikailag is a feljutását a másodosztályba. Az utolsó játéknap rengeteg izgalmat tartogat.

A hajrában győzött az éllovas és üldözője is a Maros megyei 4. Ligában

Megdolgoztak a győzelemért az élcsapatok a Maros megyei labdarúgó 4. Liga hétvégi 22. fordulójában: az éllovas Marosvásárhelyi Academica Transilvania és az üldöző Szászrégeni Avântul is a hajrában tudott nyerni.

Agyagfalva nyerte a fordulatos rangadót, utolérte a szentsimoniakat

Gólgazdag és fordulatos mérkőzéseket hozott a labdarúgó 4. Liga Hargita megyei csoportjának felsőházi rájátszása: az Agyagfalvi Lendület hétgólos rangadón győzte le a Csíkszentsimont.

Kiütéssel lett a Szuperliga bajnoka az Universitatea Craiova

Több mint harminc év után ismét bajnok az Universitatea Craiova, miután vasárnap este kiütéses, 5–0-s győzelmet aratott hazai pályán a Kolozsvári U ellen a labdarúgó Szuperliga felsőházi rájátszásának kilencedik fordulójában.

A sportsajtóban Diószegi a sztár, a feljutás mellett Marius Ștefănescu visszatéréséről is cikkeznek

A Sepsi OSK feljutásától hangos a magyar és a román sportsajtó, a híradások középpontjában a klub közismert elnöke, Diószegi László áll, aki nem tudta palástolni abbéli örömét, hogy másodszor is sikerült kiharcolni az élvonalbeli tagságot.

Tovább tart az FK Csíkszereda női futballcsapatának gólínsége

Számos helyzetet kialakított és többször eltalálta a kapufát az FK Csíkszereda a Kolozsvári U Olimpia ellen, mégis gól nélküli döntetlennel zárult a női Szuperliga felsőházi rájátszásának vasárnap délutáni mérkőzése.

Hirdetés
Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!