Gól nélküli csata a Blejoi–KSE rangadón

Csulak Noémi 2022. április 10., 12:55 utolsó módosítás: 2022. április 10., 12:56

Kemény ütközetet hozott a Blejoi–Kézdivásárhelyi SE mérkőzés a labdarúgó 3. Liga 5-ös csoportjának alsóházi rájátszásában, a szombati mérkőzésen nem született gól, így a felső-háromszékiek tartják első helyüket.

Az egy ponttal tartják vezető helyüket az alsóházban Fotó: Pinti Attila

Az első félidőt egyértelműen a KSE együttese uralta, többször is megszerezhette volna a vezetést: Pakucs 25 méterről eleresztett bombáját a hazaiak kapusa kitolta, majd Bandi ajtó-ablak helyzetben a kapusba rúgta a labdát. A házigazdák csak a félidő hajrájában szabadrúgásból voltak veszélyesek, amit Bunduc magabiztosan hárított.

A szünetet követően azonban elfogyott a KSE puskapora, nem tudott ígéretes helyzeteket kialakítani. Ellenben a házigazdák a 67. percben szabadrúgásból eltalálták a bal kapufát. A rendes játékidő lejárta előtt kavarodás alakult ki a KSE tizenhatosában, a labda elérte Locotuș kezét, a játékvezető tovább engedte a játékot – a hazaiak tizenegyest reklamáltak.

A végeredmény 0–0 lett, a KSE pedig tartja első helyét a csoportban.

„Hoztunk egy pontot és ennek nagyon örvendek, mert maradtunk az első helyen a play-outban.

Sajnos a cserék nem tudtak változást hozni a játékunkba, de így is meg vagyok elégedve az eredménnyel

– nyilatkozta a mérkőzést követően Gazda József, a KSE edző-játékosa.

A háromszékiek következő mérkőzésüket szombaton 17 órától játsszák, amikor a Brassói SR Municipalt fogadják.