Gól nélkül Bukarestben, egy pontot hozott magával a Sepsi OSK

Horváth Bálint Ottó 2021. február 13., 23:01 utolsó módosítás: 2021. február 13., 23:16

Nem esett találat a Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK fővárosi kiszállásán a labdarúgó 1. Liga 23. fordulójában, de a Dinamo elleni döntetlennel az együttes újabb lépést tett a felsőházi rájátszás felé.

Pontatlanok voltak, egyik csapat sem tudott eredményes lenni. Archív Fotó: Pinti Attila

A Dinamo kezdte jobban a szombat esti találkozót, a fiatal Ahmed Bani kétszer is veszélyeztetett. A sepsiszentgyörgyiek negyedóra után magukra találtak, Tamás Nándor távoli kísérlete elkerülte a kaput, és Safranko jó szögből leadott lövése csúnyán fölé szállt.

Ezt leszámítva viszonylag gyenge első félidőt produkáltak a csapatok, a szünetig nem is lehetett feljegyezni egyetlen kapuralövést sem.

Ez a statisztika a második játékrész elején gyorsan megváltozott, Adam Nemec lövése azonban nem okozott gondot Niczulynak. Nem sokkal később jött a válasz a Sepsi OSK-tól, előbb szöglet után Safranko fejese erőtlen volt, majd

Tamás Nándor kihagyta lehetőségét, hogy megszerezze a vezetést, a házigazdák kapusának nagyot kellett védenie.

Ekkor valamivel iramosabb volt a mérkőzés, de mindkét oldalon sok hibát követtek el a játékosok.

A hajrában megvolt a lehetőségük a győzelemre a feleknek, a vendégeknél Golofca lövését Steliano Filip az utolsó pillanatban blokkolta, de

a Dinamo közelebb volt a gólhoz, Aganovic rossz mozdulatával majdnem a saját kapujába lőtt, a kapufa mentette meg.

A Sepsi OSK egymás után a negyedik döntetlenjét játszotta, de ezzel egy újabb kis lépést tett a felsőházi rájátszás felé. A háromszékiek számára kedden 19 órától következik az FC Argeș elleni, újabb idegenbeli mérkőzés, amelyet a 21. fordulóból kellett elhalasztani a számos koronavírusos eset miatt.