A Dinamo kezdte jobban a szombat esti találkozót, a fiatal Ahmed Bani kétszer is veszélyeztetett. A sepsiszentgyörgyiek negyedóra után magukra találtak, Tamás Nándor távoli kísérlete elkerülte a kaput, és Safranko jó szögből leadott lövése csúnyán fölé szállt.
Ezt leszámítva viszonylag gyenge első félidőt produkáltak a csapatok, a szünetig nem is lehetett feljegyezni egyetlen kapuralövést sem.
Ez a statisztika a második játékrész elején gyorsan megváltozott, Adam Nemec lövése azonban nem okozott gondot Niczulynak. Nem sokkal később jött a válasz a Sepsi OSK-tól, előbb szöglet után Safranko fejese erőtlen volt, majd
Tamás Nándor kihagyta lehetőségét, hogy megszerezze a vezetést, a házigazdák kapusának nagyot kellett védenie.
Ekkor valamivel iramosabb volt a mérkőzés, de mindkét oldalon sok hibát követtek el a játékosok.
A hajrában megvolt a lehetőségük a győzelemre a feleknek, a vendégeknél Golofca lövését Steliano Filip az utolsó pillanatban blokkolta, de
a Dinamo közelebb volt a gólhoz, Aganovic rossz mozdulatával majdnem a saját kapujába lőtt, a kapufa mentette meg.
A Sepsi OSK egymás után a negyedik döntetlenjét játszotta, de ezzel egy újabb kis lépést tett a felsőházi rájátszás felé. A háromszékiek számára kedden 19 órától következik az FC Argeș elleni, újabb idegenbeli mérkőzés, amelyet a 21. fordulóból kellett elhalasztani a számos koronavírusos eset miatt.
Labdarúgói pályafutása legnehezebb időszakán megy keresztül a Sepsi OSK nyolc hónapra eltiltott csapatkapitánya, Cosmin Matei. A 34 éves labdarúgó a Székely Sportnak adott exkluzív interjújában elárulta, minden erejével a visszatérésre koncentrál.
Szezonkezdetnek teljesen vállalható, iramos mérkőzést vívott kedden este a Gyergyói Hoki Klub és a Sapientia U23. Az edzőmeccset a várakozások szerint a piros-fehérek nyerték, de az egyetemisták sem lehetnek elégedetlenek.
Alapvető változásokat hoz a kedden hatályba lépő új urbanisztikai törvénykönyv, ami esetenként jócskán megkönnyíti az építkezéseket. Ám elhamarkodott lenne azt gondolni, hogy általánosan lazulnak az előírások. Sőt, lesznek, akik nem fognak örülni.
Bár a Tisza-kormány nemzetpolitikáért felelős illetékese több fórumon is leszögezte erdélyi látogatása során, hogy az új budapesti hatalom nem kíván hozzányúlni a külhoni magyarok szavazati jogához, jelentős nyomás nehezedik rá az anyaországban.
Kiértékelték a szervezők a vasárnap este befejeződött 17. Kolozsvári Magyar Napokat: az augusztus 16-23. között megszervezett, Tárt kapukkal jelmondatú rendezvénysorozat látogatottsága újabb rekordot döntött.
Tudták, hogy 2Petru Groza egyszer a szőnyegen csúszva, Joszif Sztálint simogatva esedezett kegyelemért? Kun Miklós történész KMN-es előadásán jártunk.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!