Olaszországban edzőtáborozik a Daniel Mogoșanu által irányított romániai U18-as válogatott, amelynek tagja az FK Csíkszereda fiatal kapusa, Becze-Máthé Mátyás is, aki ezúttal nem kapott játéklehetőséget. A csapat csütörtökön este Potenzában az olaszok hasonló együttese ellen lépett pályára, és kétgólos vereséget szenvedett.
A két csapat vasárnap újra megmérkőzik, ezúttal Picernóban.
Az U20-as válogatott Mafraban a házigazda Portugália ellen lépett pályára, és 1–1-es döntetlent ért el. Daniel Pancu szövetségi kapitány a gyergyószentmiklósi születésű, az FK Csíkszereda korábbi játékosára, a szlovén másodosztályban az NK Nafta csapatát erősítő hátvédre, Gergely Botondot is számít ezeken a meccseken. Gergely csereként állt be a második félidőben.
Az U20-asok következő felkészülési mérkőzése Norvégia ellen lesz március 27-én 19 órától a sandnesi ØsterHus Arenában.
Hatalmas érdeklődés övezte a második Hargita Fight Night (HFN) MMA-gálát, amelyet ezúttal a csíkszeredai Erőss Zsolt Arénában rendeztek szombat este. Az eseményre kilátogatók hamisítatlan, modern kori gladiátorharcot láthattak.
Az Erste Liga közösségi oldalán tette közzé, hogy a Gyergyói Hoki Klub–Csíkszeredai Sportklub finálé első felvonását sem a román, sem a magyar tévétársaság nem közvetíti.
Kamionnal ütközött egy kisbusz hétfőn reggel a Kolozs megyei Kackó község területén; a balesetben három ember meghalt, öten megsérültek.
A Román Hírszerző Szolgálat (SRI) közölte: törvényes kötelezettségeinek megfelelően küzd az online propagandával és dezinformációval kapcsolatos kiberfenyegetések ellen.
Az egészségügyi turizmus robbanásszerűen nőtt az elmúlt években Romániában: tavaly több mint 30 000 külföldi páciens érkezett az országba kezelés céljából, rekordösszeget, 22,5 millió eurót hagyva itt.
Egy női kórházigazgató pedig azért rúgta ki a sürgősségi osztály női vezetőjét, mert szerinte csak egy férfi tudná jól elvégezni ezt a feladatot.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!