Rangos vendége volt csütörtökön délelőtt az FK Csíkszeredának és a Székelyföld Labdarúgó Akadémiának. Október végi székelyföldi útja során Németh Zsolt országgyűlési képviselő elsőként a csíkszeredai stadionhoz látogatott, ahol találkozott Szondy Zoltánnal, a csíki klub elnökével.
A Magyar Országgyűlés külügyi bizottságának elnöke nem jött üres kézzel, a Budafoki MTE részéről 80 pár vadonatúj futballcipőt hozott ajándékba a Székelyföld Labdarúgó Akadémiának (SZLA). Az eseményen jelen volt – többek között – Tóth László csíkszeredai magyar főkonzul és Krecska János, a Székelyföld Labdarúgó Akadémia regionális igazgatója is.
Németh Zsolt felolvasta az 1912-ben alapított Budafoki MTE Adományozó levelét, és ismertette röviden az 1945/46-os szezonban, illetve tavaly élvonalban szereplő dél-budai klub történetét, kiemelve, hogy a BMTE számos magyar legendás labdarúgót adott a magyar futballnak, többek között Zakariás Józsefet, az Aranycsapat balfedezetét, és kortársát, Csordás Lajost, a későbbi évtizedekben pedig innen indult Noskó Ernő, Mezey György, Verebes József és Esterházy Márton is.
– nyilatkozta a politikus.
Szondy Zoltán, az FK Csíkszereda elnöke megköszönte az ajándékot, majd ismertette röviden az SZLA tevékenységét, kihangsúlyozva, hogy közel 4500 gyerekkel foglalkoznak rendszeresen a Székelyföldtől egészen a partiumi Érmihályfalváig kialakított központokban. A klubelnök elmondta, a cipők az alközpontokhoz kerülnek, ott pedig a szegényebb sorsú gyerekeknek adják.
„A Budafokkal való együttműködést már jövő nyáron elkezdhetjük, a BMTE-t meghívjuk 2023 nyarán a hagyományos utánpótlástornánkra. Utánpótlás-nevelési rendszerünkben a gyerekeknek a futballcipőkön kívül mindent biztosítunk, de a szegény családokból érkezőknek cipőt is vásárolunk, a most adományban kapott 80 pár cipőt pedig Krecska János, a Székelyföld Labdarúgó Akadémia regionális igazgatója fogja szétosztani.
– mondta a el Szondy.
A csíki klubelnök az akadémiai beruházások kapcsán hozzáfűzte, hogy Marosvásárhely is fontos láncszeme az akadémiai rendszernek, de ott nehézkesen működnek a dolgok, hisz amíg más településeken három hónap alatt megkapták egy műfüves pálya építéséhez az engedélyt, ez Marosvásárhelyen másfél évbe telt.
A Román Jégkorong-szövetség összesítése szerint 59 csapat jelezte részvételi szándékát a következő idényre. A férfi felnőtt mezőnyben nyolc gárda indul, nem lesz ott a Bukaresti Red Hawks.
Új érkezőről számolt be hétfő délután a Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK, amely gőzerővel készül a Szuperliga következő idényére. A háromszéki együttes megszerezte Gustavo Cascardo játékjogát, a brazil védő a bolgár élvonal ezüstérmesétől érkezik.
A Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) volt elnöke, Elena Lasconi szombaton felszólította Nicușor Dan államfőt, hogy vállalja a felelősséget a döntéseiért, és ismerje el a romániaiak előtt, hogy hibázott.
A képességfelmérő vizsga első napját technikai hibák árnyékolták be: a dolgozatfeltöltő platform többször összeomlott, tanárok ezrei rekedtek órákra az iskolákban. A szakszervezetek szerint a minisztérium alkalmatlansága okozta a káoszt.
Még a nyáron átadhatják az észak-erdélyi autópálya Magyarzsombor és Vaskapu közötti, 12 kilométeres szakaszát Szilágy megyében – közölte a közlekedési tárca illetékese.
Az 1989 előtti etnikai egyenlőség matematikája alapján tizenegy magyar diák nem tett ki hét embert. Utolsó előtti felvonásához érkezett az MCC-történészkerekasztal.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!