Fülöp újra betalált, legyőzte az éllovast a Nyárádtő

Horváth Bálint Ottó 2024. április 13., 20:52 utolsó módosítás: 2024. április 13., 20:55

Rangadót nyert a Nyárádtői Unirea a labdarúgó 3. Liga 9-es csoportjának felsőházi rájátszásában: a 3. forduló szombati játéknapján hazai pályán 3–1-re győzte le a Besztercei Gloriát.

Hibátlanul menetelnek a felházban a nyárádtőiek. Korábbi felvétel Fotó: Haáz Vince

A nyárádtői csapat két idegenbeli győzelemmel kezdte a play-off küzdelmeit, első hazai felsőházi találkozóján pedig az éllovas besztercei gárdát fogadta, amellyel együtt a feljutásért vannak versenyben.

Szenzációsan kezdődött a mérkőzés a Maros megyei együttes számára, amely az előző fordulóban is gólt szerzett Fülöp István találatával már a 3. percben vezetéshez jutott. Az első félidő közepén az egy héttel ezelőtti, Gyulafehérvári CSU elleni meccsen szintén eredményes Ovidiu Horșia kettőre növelte az előnyt, ami megmaradt a szünetre is.

Aztán a 65. percben végleg eldöntötték a három pont sorsát a hazaiak, és a bár a harmadik góljukra hamar válaszolt a Gloria, a lefújásig nem volt veszélyben a magabiztos nyárádtői győzelem.

Újabb sikerével a Florentin Petre által irányított csapat megerősítette az osztályozót érő második helyet a csoportban, és két pontra megközelítette vetélytársát az élen.