A Sepsi OSK remekül zárta az elmúlt évadot, megnyerte a Román Kupát, ezzel pedig bebiztosította, hogy ott legyen a nemzetközi porondon.
A mai nap, május 28. fontos dátum a piros-fehérek történelmében, évforduló: öt évvel ezelőtt, 2017-ben jutottak fel az élvonalba.
Erről emlékezik meg közösségi oldalán a klubelnök, Diószegi László. A nosztalgia mellett fontos információkat is megosztott a szurkolókkal, szimpatizánsokkal. Ez alapján közzétette, reméli, hogy július 9-én újabb trófea kerül a vitrinbe, a Szuperkupa, hiszen ekkor lesz a bajnok és a kupagyőztes közötti párharc, a tervek szerint a Kolozsvári CFR elleni meccset Aradon rendezik.
„Majd 21-én és 28-án Konferencia Liga-mérkőzésre kerül sor, erre a június 15-ei sorsoláson kapunk ellenfelet. Csapatunk június 20-án Ausztriába megy edzőtáborba, ahol négy nagyon neves ellenlábassal játszik edzőmérkőzést.
– tette közzé közösségi oldalán.

Távozik a Sepsi OSK korábbi csapatkapitánya, Denis Haruț, aki a Szuperligába való feljutás után elsőként hagyta el a klubot, és megegyezett az élvonalbeli tagságot szintén kiharcoló FC Voluntari-jal.
Megkezdte a 2026/2027-es jégkorongszezonra való felkészülést a Csíkszeredai Sportklub. A megmaradt hazai maghoz több tehetséges fiatal csatlakozott, a csapat pedig keményen dolgozik, hogy a bajnokságok rajtjára minden tekintetben készen állhassanak.
Házuk kertjében ment szembe egy medvével két kisgyerek szerdán délután Lövétén. Mivel veszélyessé vált a helyzet, ártalmatlanítani kellett a nagyvadat. A példány nagyjából kéthete folyamatosan bejárt a településre.
A 2019-es EP-választások alkalmával épp Tomac volt az, aki a kettős állampolgárságú romániai magyarok ellen hergelt, de összeállításunkban felidézzük az elmúlt tíz évnek a román és magyar állampolgársággal is rendelkezőkkel szembeni román narratíváját is.
Az EDDA lesz az egyik fellépő a 35. Tusványoson – jelentették be a Bálványosi Nyári Szabadegyetem és Diáktábor szervezői szerda délután.
A kollektív irigység, utálat, megosztottság zárójelbe teszi az egyéni teljesítményeket. Fontosabb pár félremagyarázott félmondat, mint egy egész életmű…
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!