Főpróbát tartott az FK Csíkszereda, a Kézdivásárhelyi SE volt az ellenfél

Dobos László 2024. február 18., 14:16 utolsó módosítás: 2024. február 18., 14:17

Lejátszotta utolsó felkészülési mérkőzését a román labdarúgó 2. Liga tavaszi rajtjára készülő FK Csíkszereda. A csíkiak vasárnap délben a harmadik ligás Kézdivásárhelyi SE csapatát fogadták.

Főpróbát tartott az FK Csíkszereda Fotó: FK Csíkszereda

A mérkőzést a csíkszeredai stadionban rendezték, ahol a hazai gárda már az első perctől kezdve igyekezett magához ragadni a kezdeményezést, ami gólhelyzetekben is megmutatkozott. Az első csíki találat a 22. percben született, amikor Makrai ugrott ki jó ütemben, majd a 16-oson belülre érve, balról, félmagasan kilőtte a hosszú sarkot (1–0).

Fotó: FK Csíkszereda

A második félidőben sem változott a játék képe, nagy fölényben játszott az FK. Az újabb gólt a 63. percben jegyezték, amikor Rónai alapvonalról visszagurított labdáját Bakos Ervin helyezte a jobb alsó sarokba (2–0).

Ilyés Róbert legénysége február 26-án, hétfőn, 17 órától hazai pályán fogadja az FC Argeş Piteşti együttesét a bajnokság alapszakaszának 16. fordulójában.

Felkészülési mérkőzés:
FK Csíkszereda–Kézdivásárhelyi SE 2–0 (1–0),
gólszerzők Makrai Gábor (22. perc), Bakos Ervin (63.).
FK Csíkszereda: Gyenge Szilárd – Nagy János, Kelemen Dávid, Csürös Attila, Peter Gál-Andrezly, Veres Szilárd, Szufián Dzsebari, Bakos Ervin, Babati Benjámin, Rónai Róbert, Makrai Gábor. Játszott még: Karácsony Márk (kapus), Dezamits Dominik, Gergely Botond, Apró Claudiu, Pintér Bence, Szondi Botond, Balogh Szilárd, Salvatore Marrone, Anderson Santos, Jelena Richárd. Vezetőedző: Ilyés Róbert.

Kézdivásárhelyi SE: Albert Hunor – Albu Attila, Sütő Zalán, Bogdan Cîrstean, Zöld Hunor, Antonio Agafiței, Kerestély Ákos, Gergely Alpár, Botorok János, Ketesdi Nimród, Perényi Adrián.
Játszott még: Demény Levente, Cosmin Turcu, Gajdó Tamás, Bandi Álmos, Fábián Róbert, Fülöp Zalán, Ionuț Banta, Veres Róbert. Vezetőedző: Călin Moldovan.

A 2023-2024-es szezonban a román labdarúgó 2. Liga a 19 fordulós alapszakaszból, illetve az ezt követő rájátszásból áll. Az alapszakaszt követően az első hat helyezett a felsőházban folytatja, és az élvonalba jutásért harcol, a további 14 együttes pedig – két csoportba sorolva – a kiesés elkerülésért küzd. A 2023-2024-es idény végén csak négy csapat esik majd ki a másodosztályból, a labdarúgó 2. Liga a 2024-2025-ös szezontól kezdődően ugyanis 22 csapatos lesz.