Fontos rangadót nyert idegenben a Kolozsvári U

Sebestyén Ervin 2022. május 04., 21:42 utolsó módosítás: 2022. május 04., 21:46

A Bukaresti Steaua látta vendégül a Kolozsvári U csapatát szerda este a labdarúgó 2. Liga felsőházának 8. fordulójában. Nehezen törték fel a védelmet a vendégek, de végül magabiztos győzelem lett a vége.

Ely Fernandes juttatta előnyhöz csapatát Fotó: Facebook/FC Universitatea Cluj

Az első három percben két komoly gólhelyzetet is kialakítottak a csapatok, viszont egyik fél sem tudott betalálni. Az első találatra 36 minutumot kellett várni, Ely Fernandes használta ki a hazai védők hibáját és előnyhöz juttatta csapatát (0–1). Ugyan még a szünet előtt eredményesek voltak a bukarestiek, de góljukat les miatt érvénytelenítették.

A második félidő elején ismét mindkét csapat remekelt támadásban, de mindig pontatlan volt a befejezés, így változatlan maradt az állás. A hajrához közeledve Florin Ilie megduplázta a kolozsváriak előnyét (0–2), emellett a 83. percben Valentin Bărbulescut kiállította a játékvezető, így emberhátrányba is került a Steaua. Innentől egy pillanatig sem forgott veszélyben a kincses városiak győzelme, akik kétgólos sikerrel utazhattak haza.

Ezzel a győzelemmel a Kolozsvári U feljött a második helyre, egy pontra az éllovas ploiești-iek mögé.

A játéknap zárómeccsén, csütörtökön 20 órától Hermannstadt–Petrolul párharcot rendeznek, ami nagyban befolyásolhatja a dobogós helyek sorrendjét.