Fontos pontokat gyűjtött a Hermannstadt

Sebestyén Ervin 2022. március 31., 22:06 utolsó módosítás: 2022. március 31., 22:07

Csütörtökön este elkezdődött a második forduló a labdarúgó 2. Liga felsőházi rájátszásában. A nyitómeccsen a Nagyszebeni Hermannstadt a Concordia Chiajna együttesét fogadta.

Lesz még számolgatás a 2. Ligában Fotó: Veres Nándor

Mindkét csapatnak szüksége volt a pontokra, a hazaiak a biztos feljutást érő második helyük megerősítéséért, a vendégek a felzárkózásért küzdöttek.

Visszafogottan és higgadtan indítottak a felek, az első komolyabb helyzetre 17 percet kellett várni, abból viszont rögtön gól is született: az erdélyiek Paraschiv fejesével kerültek előnybe. Még a szünet előtt jött az egyenlítés, egy szabadrúgást követően nem szabadítottak fel, a kavarodásból a kapusról került a játékszer a hálóba, öngóllal lett 1–1.

A második felvonásban nem változott a játék összképe, inkább a házigazdák próbálkoztak, kevés igazi gólhelyzettel A mindent eldöntő találat Baba Alhassan nevéhez fűződik, aki a 67. minutumban vette be a vendégek kapuját.

2–1-re nyert a Hermannstadt, érvényesítette a papírformát, de az összecsapás színvonala hagyott némi kívánnivalót.