Az előző szezon ezüstérmese pénteken este a Jászvásári Polit látta vendégül az 1. Liga hatodik fordulójának nyitányán.
Cristiano Bergodi együttesének nem volt könnyű dolga az élmezőnyben lévő moldvaiak ellen, a győztes találatot Cristian Bărbuț jegyezte a második játékrész elején.
Az Universitatea újabb győzelme azonban vezéráldozattal járt, az első félidőben a házi gólkirály, bosnyák Elvir Koljic nagyon súlyos sérülést szenvedett, a legrosszabb forgatókönyv szerint már nem léphet pályára ebben a szezonban.
A Craiova hét ponttal elhúzott a tabella élén a címvédő Kolozsvári CFR-től, amely a vasárnapi játéknapon az FC Viitorul otthonában játszik.

Nem sokat pihenhettek a Sepsi OSK játékosai, hétfőn ugyanis megkezdték a felkészülést a labdarúgó Szuperliga 2026–2027-es idényére. Sok a kérdés, de az viszont biztos, hogy az első tréningen több ismerős arc is feltűnt.
Távozik a Sepsi OSK korábbi csapatkapitánya, Denis Haruț, aki a Szuperligába való feljutás után elsőként hagyta el a klubot, és megegyezett az élvonalbeli tagságot szintén kiharcoló FC Voluntari-jal.
Házuk kertjében ment szembe egy medvével két kisgyerek szerdán délután Lövétén. Mivel veszélyessé vált a helyzet, ártalmatlanítani kellett a nagyvadat. A példány nagyjából kéthete folyamatosan bejárt a településre.
A 2019-es EP-választások alkalmával épp Tomac volt az, aki a kettős állampolgárságú romániai magyarok ellen hergelt, de összeállításunkban felidézzük az elmúlt tíz évnek a román és magyar állampolgársággal is rendelkezőkkel szembeni román narratíváját is.
Az EDDA lesz az egyik fellépő a 35. Tusványoson – jelentették be a Bálványosi Nyári Szabadegyetem és Diáktábor szervezői szerda délután.
A kollektív irigység, utálat, megosztottság zárójelbe teszi az egyéni teljesítményeket. Fontosabb pár félremagyarázott félmondat, mint egy egész életmű…
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!