Fölényesen győztek a bajnokesélyesek

Horváth Bálint Ottó 2022. október 03., 11:27 utolsó módosítás: 2022. október 03., 19:47

A Marosvásárhelyi ASA idegenben, Radnót hazai pályán győzött nagy különbséggel a Maros megyei labdarúgó 4. Liga múlt hétvégi, 5. fordulójában.

Nincs változás az élen Fotó: Rab Zoltán

A marosvásárhelyiek hétszer találtak be Nyárádszereda vendégeként, a hazaiak erre kettővel tudtak válaszolni, míg a radnótiak hatot lőttek Ákosfalvának.

A két rivális azonos pontszámmal áll az élen, Radnót jóbb gólkülönbségével foglalja el az első helyet.

Mögöttük a harmadik helyezett Marosvásárhelyi Academica Transilvania házigazdaként gyűjtötte be a három pontot, Szováta és Marosludas pedig idegenben nyert.

Marosoroszfalu játék nélkül nyerte meg a Dános elleni hazai meccsét, mivel a vendégek húsz perccel a kezdés után érkeztek meg a helyszínre.

A hétvégi, 6. fordulóból előrehozott mérkőzésen szerdán 17.30-tól az ASA Marosludast fogadja.

4. Liga, klasszikus csoport, 4. forduló: Mezőpagocsa–Alsóidecs 6–0, Görgénysóakna–Kerelőszentpál 1–0, Mezőgerebenes–Hadrév 8–1, Karácsonyfalva–Mezőceked 2–1, Gernyeszeg–Gerendkeresztúr 3–0, a Magyaró–Harasztkerék mérkőzést elhalasztották.
Az élmezőny: 1. Mezőpagocsa 12 pont, 2. Görgénysóakna 12, 3. Karácsonyfalva 9.

6. Liga, Maros megye, 3. forduló: Jedd–Sáromberke 7–0, Cintos–Nyárádgálfalva 6–1, Magyarsáros–Nyárádmagyarós 14–2, Csittszentiván–Somosd 3–1, Egrestő–Harangláb 6–0.
Az élmezőny: 1. Magyarsáros 9 pont, 2. Csittszentiván 9, 3. Cintos 6.