Fölényesen győzött a rangadón, elhúzott az élen a Marosvásárhelyi SE

Horváth Bálint Ottó 2022. április 23., 18:10

A Maros megyei labdarúgó 4. Liga felsőházi rájátszásának második fordulójában a Marosvásárhelyi SE 6–1-re győzött a Marosludasi Mureșul ellen, és három ponttal elhúzott az élen.

Menetel a bajnokság megnyerése felé a Marosvásárhelyi SE. Korábbi felvétel Fotó: Haáz Vince

Az alapszakasz két csoportgyőztese mérkőzött meg szombaton a Sziget utcai stadionban, a rangadó előtt a vásárhelyiek és a ludasiak azonos pontszámmal rendelkeztek.

Az első félidőben a házigazda kétgólos előnyre tett szert, de a szünet előtt a vendégek szépítettek, így nyílt maradt az összecsapás. A második játékrészben viszont a Marosvásárhelyi SE négyszer is betalált, erre pedig a ludasi csapat eggyel sem tudott válaszolni.

A megyeszékhelyi együttes fölényesen nyert, három ponttal elhúzott az élen, és újra bizonyította, hogy az első számú esélyes a bajnokság megnyerésére, egyben a harmadosztályba jutásért rendezendő osztályozón való részvételre.

Labdarúgó 4. Liga, Maros megye, elitcsoport, felsőházi rájátszás, 2. forduló:
Marosvásárhelyi SE–Marosludasi Mureșul 6–1 (2–1).
Gólszerzők: Fehér Szilárd (2), Mircea Ungur, Ionuț Chețan, Szilágyi Loránd, Moldován Tamás, illetve Tudor Bordea.

Pontlevonással büntették az ASA-t

A városi rivális Marosvásárhelyi ASA pénteken 3–0-ra nyert Ákosfalván, ezzel még versenyben maradhatott volna az első helyért. A megyei egyesület azonban három pontos levonással büntette a klubot, amely így zöld asztalnál elveszítette az előző fordulóbeli, Marosvásárhelyi Academica Transilvania elleni mérkőzést (a pályán 1–1 volt az eredmény), mivel jogtalanul szerepeltetett egy játékost.