Hirdetés

Foggal-körömmel ragaszkodik a hetedik helyhez a Sepsi OSK

Minden áron teljesíteniük kell a második célkitűzést, megnyerni az alsóházi rájátszást
Fotó: Pinti Attila

A sepsiszentgyörgyi labdarúgócsapat a hetedik helyen fejezte be a Szuperliga alapszakaszát, és célkitűzése, hogy megnyerje az alsóházi rájátszást. Hadnagy Attila sportigazgatóval értékeltük a bajnokság első részét és beszéltünk a következő kihívásokról.

2025. március 11., 18:44

Felemás alapszakaszon van túl a Sepsi OSK, az együttes nem tudott kiegyensúlyozott teljesítményt nyújtani, többször is hullámvölgybe került, emiatt pedig nem sikerült teljesíteni az első számú célkitűzést, azaz a felsőházi rájátszásba jutást.

Hirdetés

„Jól indult a bajnokság, de aztán kezdett döcögni a csapat. Voltak jó mérkőzéseink, de a félúton megakadtunk.

Ahogyan lenni szokott, az edzőváltás után kissé megrázta magát a csapat. Ezután viszont újra jöttek a nehéz pillanatok és a rossz eredmények. A sok pont elhullatása ide vezetett, hogy a hetedik helyen kötöttünk ki”

– nyilatkozta a Székely Sport megkeresésére Hadnagy Attila, a Sepsi OSK sportigazgatója.

Hozzátette, hogy a télen távozott két nagyon fontos játékosuk, Denis Ciobotariu és Isnik Alimi, ami megnehezítette a dolgukat. Ugyanakkor, akárcsak a szezon előtt, a téli szünetben is eléggé sok változás volt a keretben, és Hadnagy úgy véli, hogy az edzőtábor sem sikerült úgy, ahogy kellett volna.

Hadnagy Attila (jobbról): „jobb teljesítményre lesz szükség, ebben a csapatban több van, és megérdemli, hogy a hetedik helyen végezzen, de ezt be kell bizonyítanunk a pályán” •  Fotó: Pinti Attila Galéria

Hadnagy Attila (jobbról): „jobb teljesítményre lesz szükség, ebben a csapatban több van, és megérdemli, hogy a hetedik helyen végezzen, de ezt be kell bizonyítanunk a pályán”
Fotó: Pinti Attila

Idén nagyon hullámzó volt a teljesítményünk, ami nem tetszett és fájó volt, mert rossz irányba haladtunk. Nehéz és gyenge mérkőzéseket játszottunk, rögtön az év elején idegenben kikaptunk Sloboziától és később itthon a Hermannstadttól. Voltak olyan meccsek is, amelyeket túl lezserül vettünk és elpuskáztuk azokat.

Eléggé gyengén szerepeltünk, nem tudtunk elegendő pontot gyűjteni, ezért csúsztunk le a hatodik helyről, nem amiatt, hogy jobb volt a Rapid. A legutóbbi meccsen a Petrolul ellen semmi elképzelést nem láttunk a játékban, emiatt újra kikaptunk” – fejtette ki Hadnagy Attila.

Meglátása szerint a sikertelenségük oka az lehet, hogy nincs eléggé összeszokva a csapat, vagy valahol elakad a kommunikáció a játékosok között.

•  Fotó: Pinti Attila Galéria

Fotó: Pinti Attila

A Sepsi OSK sportigazgatója rámutatott, habár az első számú célkitűzésük, a felsőházba jutás nem sikerült, minden áron teljesíteniük kell a másodikat, azaz megnyerni az alsóházi rájátszást.

„Nem vagyunk mi az a nagy csapat, hogy minden évben a play-offba jussunk, mert vannak sokkal nagyobb költségvetéssel rendelkező klubok, amelyek előttünk végeztek, és a játékoskeretük is erősebb.

Az alsóház megnyerése a célunk, ott vagyunk a hetedik helyen és ott is szeretnénk maradni, ezt foggal-körömmel meg kell tartsuk. Jobb teljesítményre lesz szükség, ebben a csapatban több van, és megérdemli, hogy a hetedik helyen végezzen, de ezt be kell bizonyítanunk a pályán”

– közölte Hadnagy Attila a Székely Sportnak.

A Sepsi OSK 41 ponttal a 7. pozícióban zárta az alapszakaszt, így az első helyről kezdi a play-out küzdelmeit. A felezés után felkerekítették a pontszámát, így 21 ponttal rendelkezik, akárcsak az FC Hermannstadt, valamint a Petrolul csak egy egységgel van lemaradva tőlük.

Kapcsolódó

Hadnagy Attila megjegyezte, nagyon nehéz feladatuk lesz megőrizni az elsőséget, valamint nemcsak a Hermannstadt és a Petrolul lesznek a legnagyobb ellenfeleik, mert hátulról is jönnek felfelé a csapatok, külön kiemelte a Botoșani menetelését, amely szerinte bejuthat az első tízbe.

•  Fotó: Pinti Attila Galéria

Fotó: Pinti Attila

A háromszéki sportvezető megemlítette azt is, hogy nagyon oda kell figyeljenek, mert az egyes meccseiket elnézve lehet félnivalójuk, két elveszített mérkőzéssel lecsúszhatnak a tabellán és akár a veszélyes zónába is kerülhetnek.

Az alsóházi rájátszás küzdelmei a hétvégén kezdődnek, a Sepsi OSK az első két fordulóban hazai pályán játszik, előbb március 17-én, hétfőn 20 órától a sereghajtó Gloria Buzăut fogadja, majd a bajnoki szünet után március végén rangadót vív az FC Hermannstadt ellen.

Az alsóházi rájátszás állása

1. Sepsi OSK 21 pont*
2. Hermannstadt 21*
3. Petrolul 20
4. Farul 18*
5. UTA 17
6. Oțelul 16
7. Jászvásári Poli 16*
8. Botoșani 16*
9. Slobozia 13
10. Gloria Buzău 10
*Felkerekítették a pontszámát
Az alsóházi rájátszás menetrendje

1. forduló (március 15.):
Sepsi OSK–Gloria Buzău
Hermannstadt–Unirea Slobozia
Petrolul–Botoșani
Farul–Jászvásári Poli
Aradi UTA–Galaci Oțelul

2. forduló (március 29.):
Unirea Slobozia–Petrolul
Gloria Buzău–Oțelul
Sepsi–Hermannstadt
Jászvásári Poli–Aradi UTA
FC Botoșani–Farul

3. forduló (április 5.):
Hermannstadt–Gloria Buzău
Farul–Unirea Slobozia
Petrolul–Sepsi OSK
Oțelul–Jászvásári Poli
Aradi UTA–Botoșani

4. forduló (április 12.):
Hermannstadt–Petrolul
Unirea Slobozia–Aradi UTA
Sepsi OSK–Farul
Gloria Buzău–Jászvásári Poli
Botoșani–Oțelul

5. forduló (április 19.):
Petrolul–Gloria Buzău
Oțelul–Unirea Slobozia
Jászvásári Poli–Botoșani
Aradi UTA–Sepsi OSK
Farul–Hermannstadt

6. forduló (április 26.):
Unirea Slobozia–Jászvásári Poli
Gloria Buzău–Botoșani
Sepsi OSK–Oțelul
Hermannstadt–Aradi UTA
Petrolul–Farul

7. forduló (május 3.):
Botoșani–Unirea Slobozia
Jászvásári Poli–Sepsi OSK
Aradi UTA–Petrolul
Oțelul–Hermannstadt
Farul–Gloria Buzău

8. forduló (május 10.):
Gloria Buzău–Unirea Slobozia
Sepsi OSK–FC Botoșani
Farul–Aradi UTA
Petrolul–Oțelul
Hermannstadt–Jászvásári Poli

9. forduló (május 17.):
Aradi UTA–Gloria Buzău
Oțelul–Farul
Jászvásári Poli–Petrolul
FC Botoșani–Hermannstadt
Unirea Slobozia–Sepsi OSK
szóljon hozzá!
Hirdetés
Hirdetés
Ajánljuk még

Szondy Zoltán: az FK Csíkszereda pár meccs után nem cseréli le az edzőjét

Az első fordulók gyengébb teljesítménye miatt nincs edzőváltási hangulat Csíkszeredában. Az FK elnöke, Szondy Zoltán türelemre inti a szurkolókat. Kifejtette, a vezetőség bizalma töretlen a szakmai stáb felé.

Bemutatta új csapata Anderson Cearát

Véget ért Anderson Ceará átigazolási huzavonája: az FK Csíkszereda előző idényének egyik legjobb játékosát csütörtök este bemutatta új klubja, az egyiptomi National Bank of Egypt SC.

Székelyhon

Erdélyi lehet egy Firenzében talált nő, akinek a hozzátartozóit keresik

Mintegy két hete egy firenzei egészségügyi, illetve Caritas-ellátóközpontban tartózkodik egy iratok nélkül talált nő, aki egészségi problémái miatt nem emlékszik személyes adataira. Azt mondja, Erdélyből származik, családját keresik.

`
Krónika

Búcsú Spanyolországtól: rekordszámú román állampolgár távozik az Ibériai-félszigetről

Miközben a bankok és a nemzetközi sajtó Spanyolországot „Európa gazdasági mozdonyaként” ünnepli, az Ibériai-félszigeten dolgozó román állampolgárok mindennapjai egészen mást mutatnak: tömegesen hagyják el az országot.

Krónika

Majka az erdélyi koncertje előtti fenyegetésről, ami miatt lemondta a fellépést: „Lesz*rom”

Nem különösebben érintette meg a Majka néven ismert rappert, dalszövegírót és műsorvezetőt, Majoros Pétert az, hogy erdélyi koncertje előtt sms-ben megfenyegették, a koncertet az ügyvédei tanácsára mondta le – ezt maga Majka nyilatkozta a Blikk-nek.

Főtér

Beteg kisgyermeket szállított a mentős, amikor megállt dinnyét vásárolni az út szélén – hírmix

Rohamtempóban kellene felgyorsítania az államnak az energiatároló kapacitását, ha nem akar blackoutot a közeljövőben. Románia légtere felől érkező drón robbant fel Bulgáriában, nem messze a határtól.

Ez is érdekelheti

Már a második a Petrolul, az FC Argeș továbbra is élen

Két mérkőzést rendeztek pénteken a labdarúgó Szuperliga ötödik fordulójában. A Petrolul Ploiești idegenben győzte le az FC Voluntari-t, míg az FC Argeș döntetlent játszott a Farullal, így továbbra is vezeti a bajnokságot.

Újra Marius Șumudică a Kolozsvári CFR vezetőedzője

A Kolozsvári CFR pénteken hivatalosan bejelentette, hogy Marius Șumudică veszi át a csapat irányítását Antonio Folha menesztése után. A 55 éves szakember második alkalommal ül le a kolozsvári együttes kispadjára.

Mindenkinek jobb, hogy véget ért ez a történet – az FK beavatott az Anderson Ceará átigazolás részleteibe

Pont került Anderson Ceará hosszú ideje húzódó átigazolási történetének végére: a brazil labdarúgó az egyiptomi National Bank of Egypt SC játékosa lett. Az átigazolás részleteiről Rédai Attila, az FK Csíkszereda sajtófőnöke számolt be a Székely Sportnak.

Valentin Suciu szerint sok mindenről dönthet a székely fociderbi (videó)

Karrierje jelentős részét a két együttes, a Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK és az FK Csíkszereda kispadján töltötte a tapasztalt szakember. Valentin Suciu ezúttal a csapatok helyzetéről, formájáról, valamint a két klub utánpótlás-neveléséről beszélt.

Bemutatta új csapata Anderson Cearát

Véget ért Anderson Ceará átigazolási huzavonája: az FK Csíkszereda előző idényének egyik legjobb játékosát csütörtök este bemutatta új klubja, az egyiptomi National Bank of Egypt SC.

Minden adott Csíkszeredában a székely futballünnephez

Óriási érdeklődés övezi a szombati FK Csíkszereda–Sepsi OSK összecsapást. A labdarúgó Szuperliga két székelyföldi együttese várhatóan telt ház előtt találkozik szombaton, a csíkszeredaiak első pontjaik megszerzésére készülnek az idei bajnoki idényben.

Öt csíkszeredai fiatal játszhat a Steauában a kooperációs szerződésnek köszönhetően

Az FK Csíkszereda és a Bukaresti Steaua együttműködési megállapodást kötött a 2026–2027-es szezonra, amelynek értelmében a csíkszeredai csapat öt fiatal játékosa pályára léphet a másodosztályú együttesben.

Pénteken indul a jegyértékesítés a székely derbire

Közeledik a labdarúgó Szuperliga első székely rangadója: szombaton 18.30-tól az FK Csíkszereda a Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK-t fogadja. A mérkőzésre pénteken 13 órától lehet belépőt vásárolni a csíkszeredai stadion jegypénztáránál.

Fegyelmezett játékkal nehezítette meg a Sepsi OSK dolgát az SZFC

Felkészülési mérkőzést játszott egymással a Sepsi OSK és a Székelyudvarhelyi FC szerdán délután. Habár az udvarhelyiek 2–1-es vereséget szenvedtek, hasznos tapasztalatokkal gazdagodtak a harmadosztályú bajnokság augusztus végi rajtja előtt.

Szondy Zoltán: az FK Csíkszereda pár meccs után nem cseréli le az edzőjét

Az első fordulók gyengébb teljesítménye miatt nincs edzőváltási hangulat Csíkszeredában. Az FK elnöke, Szondy Zoltán türelemre inti a szurkolókat. Kifejtette, a vezetőség bizalma töretlen a szakmai stáb felé.

Hirdetés
Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!