A döntés egyik legfontosabb része, hogy a jelenlegi 3. Ligából nem esik ki automatikusan senki: a harmadosztály tíz csoportjának 9-10. helyezettei és a leggyengébb 8. pozícióban végzett (összesen 21) csapat osztályozón őrizheti meg 3. ligás tagságát.
Határozat született arról is, hogy csak azoknak a megyéknek a képviselője jelentkezhet osztályozóra, ahol a 4. ligás vetélkedőn legalább négy csapat vett részt, és a bajnok minimum hét mérkőzést játszott.
Az FRF-közleményben kihangsúlyozzák, hogy csak az a klub vehet részt a 3. Ligába való feljutásért kiírt osztályozón, amelyik rendelkezik Sportazonossági Igazolvánnyal (Certificat de Identitate Sportivă).
A megyei labdarúgó egyesületek május 8-áig kell megnevezzék annak a csapatnak a nevét, amely indul az osztályozón. A 42 megyei bajnok első körben egymás ellen játszik, majd a 21 győztest 3. ligás csapatokkal sorsolják össze. Ha 21-nél kevesebb megyei bajnok jelentkezik, akkor kevesebb osztályozót rendeznek.
Tamás Zoltán, a Hargita Megyei Labdarúgó Egyesület elnöke elmondta, hogy nagyon sürget az idő. „Szűk egy hónap alatt legalább négycsapatos bajnokságot kell rendezni. A klubok és egyesületek eddig a tesztek magas költsége miatt nem jelentkeztek bajnokságra. Most aláírták gyorstesztekről szóló rendeletet, de üröm az örömben, hogy ez a rendelet még nem jelent meg a Hivatalos Közlönyben (Monitorul Oficial), és nem tették közzé az alkalmazási módszertanát.
Beszélgettem a többi megyei egyesület vezetőivel, a legtöbb helyen szeretnének bajnokságot rendezni, de ennek számos bürokratikus és anyagi akadálya van. Gyorstesztet minden csapattagnak minden mérkőzésre kell végezni, a PCR típusú tesztek pedig 14 napig érvényesek.
– nyilatkozta Tamás.
A Hargita Megye Labdarúgó Egyesület vezetősége pénteken délután gyűlést tart, ekkor dől el, hogy hány csapat tudja vállalni a bajnokággal kapcsolatos tesztelési költségeket.
A labdarúgó Szuperliga 2026–2027-es idényében a 16 élvonalbeli klub közül 13 szerencsejáték-ipari vállalatot jelenít meg mezének legértékesebb reklámfelületén. A kivételek közé tartozik a Sepsi OSK és az FK Csíkszereda is.
Győztes gólt szerzett, a mérkőzés legjobbjának választották, teljesítményével pedig a román sportsajtó figyelmét is felkeltette Marius Corbu. Több szaklap szerint a Székelyföld Labdarúgó Akadémia neveltje már megérdemelné a román válogatott meghívóját.
Kórházba szállítottak több embert, mezőgazdasági munkagépek rongálódtak meg, és ideiglenes védelmi rendeleteket is kibocsátottak azután, hogy szombat délután súlyos konfliktus alakult ki Csatószegen egy elsőbbségadási vita nyomán.
Büntetőfeljelentést tett csütörtökön Majka romániai jogi képviselője a sepsiszentgyörgyi Sic Feszt fesztiválra tervezett koncert lemondását kiváltó fenyegetés ügyében.
Majka életveszélyes fenyegetést kapott, és emiatt lemondta a sepsiszentgyörgyi SIC Fesztre tervezett koncertjét. Majka ezt szerdán a Facebook-oldalán jelentette be.
Százszázalékos kamatra adott kölcsönt a letartóztatott uzsorás. Akár 40 fok is várható vasárnap a nyugati országrészben.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!