
Szép őszies időben, kiváló gyepszőnyegű pályán, a járványhelyzet miatt zárt kapus mérkőzésen fogadta az FK Csíkszereda a Sepsi OSK-t. A mérkőzés első félidejét a vendégek uralták, igaz a hazaiaknak is volt pár helyzetük.
Az élvonalbeliek mindhárom találatukat a találkozó első felében jegyezték: előbb Bouhenna pöccintett közelről egy kipattanót (0–1), aztán egymás után két büntetőt harcolt ki az új szerzemény, Golofca, mindkettőt Purece értékesítette (0–3).

A második félidőben kiegyenlített volt a játék, az egyetlen találatot a 18 éves Botorok János lőtte (1–3). Ribánszki, a csíkiak kapusa nagyon jó napot fogott ki, többször nagy bravúrt mutatott be.

Érdekesség, hogy a mérkőzés játékvezetője az idén nyáron visszavonult Bajkó Barna volt, aki mindkét csapat színeiben játszott.

Az FK Csíkszeredát a pálya széléről a sepsiszentgyörgyi születésű Valentin Suciu irányította, a Sepsi OSK-t pedig a csíkszeredai születésű Ilyés Róbert.

Labdarúgó felkészülési mérkőzés:
FK Csíkszereda–Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK 1–3 (0–3).
Gólszerzők: Botorok János (75. perc), illetve Rachid Bouhenna (11.), Florin Purece (25., 35.).

Valentin Suciu, az FK Csíkszereda vezetőedzője: „Mindkét félidő hasznos volt, van mit tanulnunk. Az elsőben ha többet mertünk volna kezdeményezni, és nem követtük volna el az ilyen szinten megengedhetetlen hibákat, akkor szorosabb lehetett volna az eredmény. Úgy tűnt, hogy túl nagyon tisztelték az ellenfelet és szabad területeket hagytak számukra, ahol kibontakozhattak. Edzésnek, felkészülésnek egy kitűnő mérkőzés volt”.

Ilyés Róbert, a Sepsi OSK másodedzője: „Egy nagyon jó felkészülési mérkőzés volt számunkra, vannak olyan játékosaink, akik eddig kevesebb játéklehetőséget kaptak, és most kipróbálhattuk őket. Láthattuk, tapasztalhattuk, hogy a játék melyik részében és melyik szerkezetében követünk el hibákat. A kezdőcsapat játékával meg voltunk elégedve, viszont amikor három-négy meghatározó játékosunk leszállt, akkor szenvedtünk. Jó mérkőzés volt a hétvégi Astra elleni bajnoki előtt, kitűnt, hogy hol és mit kell javítanunk”.
A székelyföldi labdarúgás két legjelentősebb képviselője, az élvonalbeli helye megtartásáért küzdő FK Csíkszereda és a 2. Ligában feljutási álmokat dédelgető Sepsi OSK kihasználva a válogatott szünetet egymás ellen játszott felkészülési mérkőzést.
Búcsút intett a világbajnokságnak a román labdarúgó-válogatott, miután elveszítette a Törökország elleni párharcot a pótselejtezőben. A mérkőzést követően nagy volt a csalódottság a trikolóroknál, a szövetségi kapitány felelőssé tette az egyik játékosát.
Tűz ütött ki egy raktárban Szentegyházán, az egykori vasgyár területén. Az épületben pelettet és brikettet gyártottak. A helyszínre nagy erőkkel vonultak ki a tűzoltók.
RO-Alert üzenetben kaphatnak telefonos riasztásokat a román állampolgárok akkor, amikor az energiafogyasztásuk eléri a szerződésben meghatározott határérték 80 százalékát.
Március 18-án lezárult a levélszavazáshoz szükséges regisztráció azoknak a magyar állampolgároknak, akik nem rendelkeznek magyarországi lakóhellyel. A további teendőket Grezsa Csabával, Magyarország kolozsvári főkonzuljával jártuk körül.
Ha csak egy rövid videót nézne meg arról, hogy miként működik az ország, és mekkora munka a megreformálása, akkor ez legyen az.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!