A sorsoláson két romániai csapat, a Kolozsvári CFR és az FCSB, magyar részről a Mol Fehárvár FC, illetve a felvidéki FC DAC Dunaszerdahely volt érdekelt.
A BL-ből átkerült Kolozsvári CFR-nek ezúttal kedvező sorsolásban volt része, hiszen
elkerülte a kiemelteket, így ha a jövő heti harmadik fordulóban továbbjut a svéd Djugardens elleni idegenbeli meccsén, a finn KuPS Kuopio és a litván Suduva közötti párharc nyertesével hazai pályán mérkőzhet meg az Európa Liga főtáblájára jutásért, ahol az előző idényben is szerepelt.
Szerencséje volt az FCSB-nek is, amely amennyiben házigazdaként túljut a cseh Slovan Liberec csapatán, a playoff-körben az APOEL (ciprusi)–Zrinjski (bornyák) párharc győztesével ugyancsak hazai pályán játszana.
A Mol Fehérvár a jövő héten a francia Reims együttesét fogadja, továbbjutása esetén a Standard Liege (belga)–Vojvodina (szerb) párosítás nyertese ellen vendégként lépne pályára a rájátszásban.
A DAC Dunaszerdahely ha sikerrel veszi az osztrák LASK Linz elleni harmadik fordulós párharcot, a portugál Sportinggal, vagy a skót Aberdeennel szintén idegenben találkozhat.
A playoffkör találkozóit október 1-jén rendezik, akárcsak a selejtező korábbi szakaszaiban, itt is egy mérkőzés dönt a továbbjutásról, a párharcok győztesei bejutnak a csoportkörbe.
A Sepsi OSK sportigazgatója, Hadnagy Attila rövid betekintést nyújtott az év utolsó mérkőzésére készülő Sepsi OSK kulisszái mögé, szó esett a téli átigazolási időszakban várható erősítésekről, illetve Niczuly Rolandról is.
Ilyés Róbert, az FK Csíkszereda vezetőedzője megszerezte az UEFA Pro Licencet, amely a kontinens legmagasabb edzői képesítésének számít. Az 51 éves szakember közösségi oldalán jelentette be, hogy sikeresen lezárta a többéves képzési folyamatot.
Több százan tüntetnek szerda este a Legfelsőbb Igazságszolgáltatási Tanács (CSM) bukaresti székhelye előtt a Recorder oknyomozó portál dokumentumfilmje nyomán.
Felfüggesztették a Szászsebest Tordával összekötő A10-es autópálya szakaszának végleges átvételét a munkálatok garanciális ideje alatt feltárt „hibák” miatt.
Az igazságszolgáltatási rendszer egy bírákból és politikusokból álló érdekcsoport kezébe került – állítja a Recorder oknyomozó portál egy szerdán nyilvánosságra került, Foglyul ejtett igazságszolgáltatás című dokumentumfilmben.
Már nem csak medvétől, hanem a bölénytől is rettegnek Argeș megyében, ahol az állatok szabadon élnek. Daniel David szerint a szülők feladata felügyelni a gyerekek közösségimédia-használatát. A PSD pedig nem hamarkodja el a kilépést a kormányból.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!