Finn vagy litván ellenfele lehet a Kolozsvári CFR-nek az EL-főtábláért

Horváth Bálint Ottó 2020. szeptember 18., 15:45 utolsó módosítás: 2020. szeptember 30., 20:15

Az Európai Labdarúgó-szövetség (UEFA) pénteken délután kisorsolta az Európa Liga playoff-körének párosításait.

Fotó: Facebook/Fotbal Club CFR 1907

A sorsoláson két romániai csapat, a Kolozsvári CFR és az FCSB, magyar részről a Mol Fehárvár FC, illetve a felvidéki FC DAC Dunaszerdahely volt érdekelt.

A BL-ből átkerült Kolozsvári CFR-nek ezúttal kedvező sorsolásban volt része, hiszen

elkerülte a kiemelteket, így ha a jövő heti harmadik fordulóban továbbjut a svéd Djugardens elleni idegenbeli meccsén, a finn KuPS Kuopio és a litván Suduva közötti párharc nyertesével hazai pályán mérkőzhet meg az Európa Liga főtáblájára jutásért, ahol az előző idényben is szerepelt.

Szerencséje volt az FCSB-nek is, amely amennyiben házigazdaként túljut a cseh Slovan Liberec csapatán, a playoff-körben az APOEL (ciprusi)–Zrinjski (bornyák) párharc győztesével ugyancsak hazai pályán játszana.

A Mol Fehérvár a jövő héten a francia Reims együttesét fogadja, továbbjutása esetén a Standard Liege (belga)–Vojvodina (szerb) párosítás nyertese ellen vendégként lépne pályára a rájátszásban.

A DAC Dunaszerdahely ha sikerrel veszi az osztrák LASK Linz elleni harmadik fordulós párharcot, a portugál Sportinggal, vagy a skót Aberdeennel szintén idegenben találkozhat.

A playoffkör találkozóit október 1-jén rendezik, akárcsak a selejtező korábbi szakaszaiban, itt is egy mérkőzés dönt a továbbjutásról, a párharcok győztesei bejutnak a csoportkörbe.